8 DERSLİKLİ OKUL DESTEK BEKLİYOR
Korkuteli’nde hayırseverlerin destekleriyle 18 Aralık 2020 tarihinde Antalya valiliğinde protokolü imzalanan 8 Derslikli okul maddi destek bekliyor.
Yüzde 51’i hayırsever, yüzde 49’u devlet destekli yapılacak 8 Derslikli okul inşaatının yapımı devam ediyor.
Korkuteli Esenyurt Eğitim Kültür Kalkınma Okul Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Esenyurt Mahalle muhtarı Mustafa Kubuz tarafından başlatılan okul inşaatı kaynak sıkıntısı nedeniyle durma noktasına geldi.
Korkuteli Esenyurt Eğitim Kültür Kalkınma Okul Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Esenyurt Mahalle muhtarı Mustafa Kubuz, “Esenyurt mahallesine ova mahallelerdeki öğrenciler için bölge okulu protokol yaparak başladık. İnşaatımız devam ediyor ancak yeterli destek olmadığı için yapım hızında düşüş var. 8 derslikli okula yeterli para bulamadık.
Okul inşaatının bitirilebilmesi amacıyla yardım toplamaya devam ediyor. Çevremizden destek için yadım toplamamıza rağmen yeterli desteği göremiyoruz. 8 Mahalleden gelecek olan öğrencilerimiz için yapılan okul bölgemizin yüzakı olacak. Burada yüzlerce öğrenci eğitim öğretim görecek. Toplanma merkezi konumunda bir okul olacak.
Bizlerin Korkutelili, Esenyurtlu olarak bu inşaatı bir an önce bitirmesi gerekmektedir. Bunun için Korkutelili hayırsever hemşehrilerimizin yardımlarını bekliyoruz” dedi.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Antalya ili Aksu’ya bağlı Fatih ve Macun Mahallelerinde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.
663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş'ı yenerek üst üste ikinci kez Başpehlivan olan hemşehrimiz Yusuf Can Zeybek'i kutluyoruz.
Antalya ili Korkuteli ilçesi Sanayi Esnaflarından Hasan Mavi İş Kazasında hayatını kaybetti