Ak parti Antalya Kepez Belediye Başkan aday adayı olan Rüştü Peker Ak partiden istifa ederek CHP Ye katıldı.
Kepez de güçlü seçmeni ve Burdurlu olan ve Rüştü Peker amacının Kepez'e hiźmet olduğu belirterek Sözlerime devam etti.
Rüştü Peker "Kepez halkıma hizmet için 8 ay'dır,halkımızla bütünleşerek çok verimli bir çalışma süreci geçirdik.Halkımızın desteğini ve teveccühünü kazanmamıza rağmen haksızlığa uğrayarak Kepez Belediye Başkan Adaylığımız engellendi.Bu duruma rağmen Aday Tanıtım Toplantısına ve Kepez'de seçim start'ı verilen toplantılara katıldım ve 10 gün sabırla bekledim.Akp yöneticileri ve Belediye Başkan Adayları tarafından hiçbir şekilde Ne arayan,ne soran,ne de haksızlığa uğramama rağmen gönlümüzü alan hiçbir yönetici olmadı.Oysa adaylığımın önü kesildiği gün,başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek olmak üzere,CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz ve CHP İl Başkanı Nail Kamacı ve İlçe Başkanı Gökhan Ölmez beni arayarak,kapılarının ve gönüllerinin açık olduğunu Antalya'mıza ve Kepez'imize hizmet için beraber çalışma teklifinde bulundular.Bende bu durumu bana destek veren Kepez halkım,Kanaat Önderleri,STK Başkanları,Yörük Dernekleri ve Muhtarlarımızla istişare ettim.Bunun neticesinde istişare ettiğim kişiler ve dostlarım,Akp sana hizmet etme fırsatı vermiyorsa sende CHP'nin davetine icabet et dediler.Bunun üzerine Akp'den istifa ederek,CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'in tensipleriyle Kepez 2.Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı oldum.Akp seçmenimizin beni ne kadar çok sevdiğini ve desteklediğini biliyorum,bende onlarla birlikte tüm halkımızı seviyorum.Kepez halkımızla olan gönül köprümüz büyüyerek devam edecektir.İnşAllah bundan sonraki süreçte güçlerimizi birleştireceğimiz CHP çatısı altında 31 Mart'ta büyük bir oy oranıyla hem Kepez Belediyesini hemde Büyükşehir Belediyesini kazanacağımızdan hiçbir şüphem yoktur.Allah yar ve yardımcımız olsun.Milletimiz,Devletimiz ve Bayrağımız ilelebet var olsun."
Saygılarımıla
RÜŞTÜ PEKER
Mesut Kocagöz Başkanlığında CHP Antalya Kepez belediye meclis üyeleri tam listesi
Antalya Kepez Belediye Başkanlığı için adaylar sırayla ortaya çıkarken, Hakan Tütüncü'nün ardından Rüştü Peker'in adı öne çıkıyor.
CHP Korkuteli İlçe Örgütü Kadın Kolları seçimine, Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetimi, CHP İlçe Başkanı İsmail Karadeli ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Bülent Baki Delioğlu ve Yönetimi, Meclis Üyeleri, Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanları ve yönetimi katıldı.
CHP Sözcüsü Deniz Yücel, teleferik kazasıyla eleşkilendirilmeye çalışılan ve hukuksuz bir şekilde tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ile ilgili açıklamalarda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı İsmail Karadeli, 3 gündür ilçede yaşanan su kesintilerinin sebepleri hakkında açıklamada bulunarak, arızaların giderildiğini ifade etti.
Antalya büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel,