Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım Anneler günün Yaşlı ve genç Annelere süpriz ziyaretler

Başkan Yıldırım'ın eşi Emine Yıldırım ziyaretler kapsamında ayrıca Çalkaya Mahallesinde yaşayan 1927 doğumlu Medine Çoban ile Cihadiye Mahallesinden 1945 doğumlu Nermin Demirel'i evinde ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım  Anneler günün Yaşlı  ve genç Annelere süpriz ziyaretler

BAŞKAN YILDIRIM VE EŞİNDEN ANNELER GÜNÜ ZİYARETLERİ
Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım eşi Emine Yıldırım ile birlikte Anneler Günü öncesinde iki şehit ailesi ve ilçede yaşayan en yaşlı üç anneyi evlerinde ziyaret ederek çiçek ve hediyeler verdi.
Belediye Başkanı İsa Yıldırım, eşi Emine Yıldırım, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Selda Yazıcı ile birlikte ziyaretler kapsamında ilk olarak; 1998 yılında Tunceli’de şehit düşen Şehit Ahmet Kantarcı’nın Cihadiye Mahallesinde yaşayan ailesini ziyaret ederek, şehidin annesi Menekşe Kantarcı'nın Anneler Günü’nü kutladı.

Ardından ilçede yaşayan en yaşlı kadınlardan biri olan Cumhuriyet Mahallesinden 1927 doğumlu Durkadın Koca'yı evinde ziyaret eden Başkan Yıldırım ve eşi, Durkadın teyzenin Anneler Günü’nü kutlayarak uzun ömürler diledi.

Elazığ'da 16 Ekim 1996 yılında şehit olan Şehit Komando Er Mustafa Göktürk'ün Güzelyurt Mahallesindeki ailesini de ziyaret eden Başkan Yıldırım ve eşi Emine Yıldırım, şehidin babası ve annesine uzun ve sağlıklı ömürler diledi.
Başkan Yıldırım'ın eşi Emine Yıldırım ziyaretler kapsamında ayrıca Çalkaya Mahallesinde yaşayan 1927 doğumlu Medine Çoban ile Cihadiye Mahallesinden 1945 doğumlu Nermin Demirel'i evinde ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.
Aksu Belediyesi tarafından Pazar günü Köseoğlu Düğün Salonu’nda 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Anneler Günü programına ilçede yaşayan tüm kadınları davet eden Belediye Başkanı İsa Yıldırım ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi.
"Bu topraklar uğruna hiç çekinmeden canını feda eden ilçemizin kahraman şehitlerini ve onların kıymetli ailelerini özellikle şehitlerimizin annelerini bu anlamlı günde unutmak istemedik. Evladını bu güzel vatan için toprağa veren ve bağrına taş basan, tecrübeleriyle ve varlıklarıyla bizlere yol gösteren yaşlı değil, yaş almış tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

BAŞKAN YILDIRIM ANNELER GÜNÜ NEDENİYLE BİR DE MESAJ YAYIMLADI

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; ailenin ve toplumun temelini oluşturan annelerin, yetiştirdiği evlatlarla bir milletin kaderini bile değiştirebildiğine değinerek şunları söyledi;
"Bizleri sadece dünyaya getirmekle kalmayan, hayatımızın her anında yanımızda olan, bitmek tükenmek bilmeyen sevgileriyle hayatımıza yön veren annelerimiz, evlatlarını sabır ve şefkatle sarıp sarmalayan hayattaki ilk öğretmenlerimiz yol göstericilerimizdir. Bir anne ki sadece evladının değil, aynı zamanda bir milletin kaderini bile değiştirebilir. Gerek iş hayatında gerek evde; çalışkanlığı ve üretkenliğiyle çocuklarına örnek olan, onları geleceğe hazırlayarak toplumsal yaşama yön veren annelerimiz sadece evlatlarının değil tüm toplumun başının tacıdır. Anneler Günü senede bir gün, annelik ise bir ömür devam eden kutsal bir vazifedir. Takvimler bir güne sığdırsa da sadece bir gün değil, hayatımızın her anında her evresinde annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek, bir evlat olarak bizim en temel görevimizdir. Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, 11 Mart’ta vefat eden gül yüzüne hasret kaldığım annem Ayşe Yıldırım başta olmak üzere ebediyete uğurladığımız tüm annelerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Sevgi, fedakârlık ve merhamet gibi yüce duyguları o kocaman yüreğinde taşıyan tüm annelerimizin 'Anneler Günü' kutlu olsun" dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Aksu'da Tapu Sevinci  kaç kişi tapu aldı ,tapu dağıtımı sürecek mi
Aksu

Antalya Aksu'da Tapu Sevinci kaç kişi tapu aldı ,tapu dağıtımı sürecek mi

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in makamında gerçekleştirilen toplantıda tapularını alan vatandaşlar, tapularına oldukça ekonomik bir fiyatla kavuştukları için Başkan Şahin’e teşekkür etti.

Antalya Aksu’da başpehlivan Finalde Cengizhan Şimşek'i Yenen  Mehmet Yeşil Yeşil oldu
Aksu

Antalya Aksu’da başpehlivan Finalde Cengizhan Şimşek'i Yenen Mehmet Yeşil Yeşil oldu

Aksu Güreşleri Başpehlivanı kim oldu. Antalya Aksu Güreşlerinde Oldukça zorlu geçen finalde ise Cengizhan Şimşek’i yenen Mehmet Yeşil Yeşil başpehlivanlık kemerini kazandı. Güreş ağalığını ise Şahin Kırbıyık aldı.

AKSU ‘DA BENDE VARIM DEDİ
Aksu

AKSU ‘DA BENDE VARIM DEDİ

İsa Yıldırım resmen DSP’de Eski Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, DSP’ye katıldı. Yıldırım’ın ismi Aksu Belediye Başkan adayı olarak açıklandı

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU
Antalya

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU

Nuray Özer, Eğitim sektöründe 10 yıl boyunca edindiği deneyimden ilham alarak, 2012 yılında eşi ERKAN ÖZER ile birlikte kendi adını verdiği markası NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI'nı kurdu.

Lokumun Cesur Ruhu Senay Eser
Antalya

Lokumun Cesur Ruhu Senay Eser

Şenay Eser, lokum ve şekerleme sektöründe bir devrim yarattı. Alfakher Lokum'un kurucusu ve sahibi olarak, iş dünyasında kadınların gücünü ve yeteneklerini sergileyen bir örnek oldu.

2024 Manavgat'ta Başpehlivan İsmail Balaban
Manavgat

2024 Manavgat'ta Başpehlivan İsmail Balaban

CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 1. Etab'ı Manavgat Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan'ı yenen İsmail Balaban Başpehlivan oldu.