ALTSO’NUN DESTEĞİYLE 30 YATAK KAPASİTELİ YENİ YOĞUN BAKIM ALANI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin mevcut personel yemekhane alanının yoğun bakıma dönüştürülmesi adına Antalya Valiliğinde protokol imzalandı.
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi; sağlık alanındaki gücünü arttırmak, ilçeye daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak için yeni hizmet alanları kazandırma, fiziki alt yapısını iyileştirme, genişletme ve düzenleme faaliyetlerine Sağlık Bakanlığının ve hayırseverlerin desteğiyle devam ediyor. Hastanenin mevcut yemekhanesinin 30 yatak kapasiteli yoğun bakıma dönüştürülmesi için düzenlenen protokol törenine; Antalya Valisi Hulisi Şahin, Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem katıldı. 30 yatak kapasiteli yeni yoğun bakımın inşaat, havalandırma, elektrik, zemin gibi tüm alt yapı işlerini ALTSO Başkanı Eray Erdem ve oda üyeleri üstlendi. Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler; emeği geçen ALTSO Başkanı Eray Erdem ve üyelerine, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ekingen’e sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları adına teşekkür etti. #alanyaticaretvesanayiodası #alanyaeğitimaraştırmahastanesi #sağlık #hastane #yoğunbakım
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan Atandı
(Tez-Koop-İş) arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi yenilendi.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.