Korkuteli Askerlik Şubesinden Askere Gideceklere Duyuru

Korkuteli Askerlik Şubesi Başkanlığı tarafından 2024 Mayıs sınıflandırma döneminde sevke tabi yükümlülere ait duyuru yayınlandı.

Korkuteli Askerlik Şubesinden Duyuru
Korkuteli Askerlik Şubesi Başkanlığı tarafından 2024 Mayıs sınıflandırma döneminde sevke tabi yükümlülere ait duyuru yayınlandı.
Yayınlanan duyuruda; Askerliklerine aldıran yükümlülerin Mayıs 2024 sınıflandırma dönemi sonuçları yayınlanmıştır. Er statüsünde sınıflandırılan yükümlüler 16 Mayıs 2024, 27 Haziran 2024 ve 25 Temmuz 2024 olarak üç grup halinde silahaltına alınacaklardır. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde sınıflandırılan yükümlüler ise 16 Mayıs 2024 tarihinde silahaltına alınacaklardır.
LİSTELER ASKERLİK ŞUBESİ DUYURU PANOSUNDA
Sevke tabii tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler askerlik şubesi duyuru panosuna asılmış olup, isteyenler öğrenebileceklerdir. Birinci grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 06 Mayıs 2024 – 16 Mayıs 2024 tarihleri arasında e-devletten yada Askerlik Şubesi Başkanlığından alabileceklerdir. İkinci grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 17 Haziran 2024 – 27 Haziran 2024 tarihleri arasında e-devletten yada Askerlik Şubesi Başkanlığından alabileceklerdir.
EVRAKLAR E DEVLETTEN YADA ŞUBEDEN ALINABİLECEK
Üçüncü grupta askere sevk olacak yükümlüler sevk evraklarını 15 Temmuz 2024 – 25 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-devletten yada Askerlik Şubesi Başkanlığından alabileceklerdir. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde askere sevk olacak yükümlüler ise sevk evraklarını 06 Mayıs 2024 – 16 Mayıs 2024 tarihleri arasında e-devletten yada Askerlik Şubesi Başkanlığından alabileceklerdir. Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlülerin, kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
İDARİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILACAK
Askere alınacaklar sevk evraklarını; Birinci Grup celp ve sevk dönemi için en geç 16 Mayıs 2024 tarihine kadar, ikinci grup celp ve sevk dönemi için en geç 27 Haziran 2024, üçüncü grup celp ve sevk dönemi için en geç 25 Temmuz 2024 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Yedek subay ve yedek astsubay statüsünde askere sevk olacak yükümlülerde sevk evraklarını en geç 16 Mayıs 2024 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçu işlemiş olacaklarından idari para cezası ile cezalandırılacak, devamı halinde sulh ceza mahkemesinde yargılanacaklarından, yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır." ifadelerine yer verildi.

bucak askerlik şubesiTürkiyeAntalyaKorkuteli

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.