Kumluca Kart Tek Çatı Altında Toplandı

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun göreve gelmeden önce hazırladığı 41 projesi içerisinde yer alan Kumluca Kart Projesi gelişerek son şeklini aldı .

KUMLUCA KART     

 

    Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Küleoğlu  ''Türkiye'nin ilk marka kartı, kendi marketinden alışveriş yapan kart’ ‘Bir elin verdiğini diğer el görmesin” anlayışı ile başlattığımız “Kumluca Kart” projemiz Aşevi Kart, Öğrenci Kart, Sosyal Dayanışma Kartı, Organik Gübre Kart, KumPati Kart, Personel Kart hizmetlerini tek çatı altında topladı. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve ikameti Kumluca’da olan üniversite öğrencilerine ve Kumluca Belediyesi personellerine ikramiyeleri için Kumluca Kart verildi.


Alışverişlerde kullanılacak olan kart ihtiyaç sahibi vatandaşların kendi ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabilme imkanlarını sağlarken Kumlucalı esnafında ekonomisine katkı sağlamasını hedeflemektedir.
Belirli periyodlarla para yüklenecek olan Kumluca Kart Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün araştırmaları sonucunda belirlenmiş ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlara verilecek.

Mustafa Köleoğlu, ‘’Kıymetli Kumlucalı büyük ailem, bir projemizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kumluca kart projesi ile artık bundan sonra Vakıfbank ve Kumluca belediyesi iş birliği ile gerçekleşmiş olan kart projemiz tamamlandı. Bundan sonra ihtiyaç sahiplerimizi, daha önceden belirlenmiş olan ihtiyaç sahiplerimize artık bir elin verdiğini diğer el görmesin anlayışı ile yaklaştığımız kart projemizde kendilerine bu kartları ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz. Sadece alışveriş kartı olarak tasarlanan bu proje de bundan sonra ihtiyaç sahipleri ve Kumlucalı esnaflarımızı da destek olacak. Bazen evdeki çocuklarının çikolatasını, mamasını alacaklar, bazen ihtiyaçlarını alabilecekler, bazen kıyafet alabilecekler. Hatta bizim Kumluca’dan Türkiye’nin dört bir köşesine üniversitelere giden öğrenci kardeşlerimize de bir geleneğimiz vardır, biz bir sebze kolisi hazırlarız, üzerinde bütün sağlıklı gıdalarımızı, sebzelerimizi koyduktan sonra üzerine de fesleğendir, maydanoz koyarak bu kutumuzu kapatırız. Aslında bundan sonra üzerine onların Kumluca Belediyesi’nin ve Kumluca halkının yanında olduğunu hissetmeleri için Türkiye’nin dört bir köşesin de kutunun ağzını açtıklarında bir tane beyaz zarf beyaz zarfın içerisinde de o öğrenci kardeşlerimize bir tane Kumluca kart oluşturmuş olduğu karttan bulacaklar ki her zaman bizim buradan ekonomik olarak koyduğumuz parasal destekle onlar ihtiyaçlarını Türkiye’nin dört bir köşesinde harcayabilecekler, Kumluca Belediyesi’nin ve Kumluca halkının gücünü Türkiye’nin her bir noktasında hissedecekler. Kumluca kart projemiz Vakıfbank ve Kumluca Belediyesi iş birliği ile gerçekleşen Kumluca Kart projemiz Kumluca ya hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa KöleoğluKumluca haberleriAntalya haberleriTürkiyeAntalyaKumluca

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.