Mazbatasını alan Korkuteli Belediye başkanı Saniye Caran Dualarla Göreve Başladı

50 yıl sonra Korkuteli Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını diken Korkuteli Tarihinde ilk Kadın Belediye Başkanı olarak seçilen Saniye Caran ve Korkuteli Belediyesi meclis üyeleri Mazbatalarını aldılar

SANİYE CARAN MAZBATASINI ALDI
50 yıl sonra Korkuteli Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını diken Korkuteli Belediye Başkanı olarak seçilen Saniye Caran ve Korkuteli Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte Korkuteli adliyesinde düzenlenen tören ile mazbatalarını Büyük bir coşkunun hâkim olduğu törende İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Dilek Akyüz’ün elinden aldı.
CHP Korkuteli Belediye Başkanı olarak seçilen Saniye Caran ve Korkuteli Meclis üyeleri düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
Korkuteli adliyesinde düzenlenen ve büyük bir coşkunun hâkim olduğu mazbata törenine, CHP Korkuteli İlçe Başkanı İsmail Karadeli, CHP Korkuteli ilçe yöneticileri, partililer başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Törende Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran mazbatasını İlçe Seçim Kurulu İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Dilek Akyüz’ün elinden aldı. Törende Saniye Caran’nı eşi Hasan Can Caran ve ailesi ve yakın dostları ile sevenleri yalnız bırakmadı.
Caran, Cumhuriyet Halk Partisi seçim koordinasyon merkezine gelerek Mehter takımı eşliğinde çarşı turu yaparak konvoylar eşliğinde Korkuteli Belediyesine geçti.
Korkuteli belediyesi önünde bekleyen vatandaşları selamlayarak, 50 yıl sonra Korkuteli Belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını astık. Ayrıca Korkuteli tarihinde 50 sonra ilk kadın Belediye başkanı oldum. İlçe seçim kurulu ve üyelerine seçimi güvenli ve huzurlu bir şekilde geçirdikleri için teşekkür ederim. Korkuteli’nde Türkiye’nin demokrasisine yakışır bir seçim süreci geçirdik. Değerli Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekilim Av. Cavit Arı’ya, İl başkan yardımcılarıma, eşim Hasan Can Caran’a İlçe başkanıma, ilçe yöneticilerine siz değerli yoldaşlarıma, Korkutelililere çok teşekkür ederim. Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte mazbatalarını aldık. Onlar da 5 yıl boyunca bizlerle görevli olacak. Korkuteli halkımızın yanında olacağız. 5 yıl boyunca hizmet edeceğiz. Korkuteli her zaman söylediğimiz gibi huzurlu bir ilçe. Korkuteli’nin huzuruna huzur mutluluğuna mutluluk katmaya geliyoruz. Bunları hep birlikte yapacağız” dedi.
Mazbata töreni sonrasında Saniye Caran ve meclis üyeleri toplu fotoğraf çekildi.
Toplu fotoğrafın ardından devir teslim töreni için Caran ve meclis üyeleri Korkuteli Beledi başkalığında Başkan vekili Muharrem Akten’den Belediye başkanlığını devraldı.
Caran, ilk göreve başladığını için bir adet büyükbaş kurban edildi.

Saniye CaranKorkuteli Belediye BaşkanıTürkiyeAntalyaKorkuteli

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.