Antalya AK Parti'de şok! Başkan Aday Adayı Partisinden istifa edip CHP'ye geçti
Antalya'da AK Parti'den Kepez Belediye Başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyince CHP'ye geçti.
Antalya Körfez Gazetesinin haberine göre AK Parti'nin Kepez'de ağırlığı bulunan bir hemşeri grubunun desteğini arakasına alacağı öngörüsü ile şans verilecek aday adaylarından biriyken aday olamayan o isim CHP'ye geçti?
İSTİFASINI PAZARTESİ SUNMASI BEKLENİYOR
Resmi istifasını 19 Şubat Pazartesi günü AK Parti yönetimine sunması beklenen Rüştü Peker AK Parti'den Kepez Belediye Meclis Üyesi seçilmişti. Peker, 2023 Milletvekili Seçimleri'nde de AK Parti'nin Antalya'da gerçekleştirdiği temayül yoklaması sonuçlarında ilk 3 içinde yer almıştı.
TBMM'de grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, DEM Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi başta olmak üzere irili ufaklı partiler Antalya'da belediye meclis üyesi adaylarını 20 Şubat Salı günü YSK il seçim kurullarına teslim etti. İşte partilerin Antalya merkez dahil 19 ilçesindeki belediye meclis üyesi adaylarının tam listesi...
Mart 2024 de yapılacak olan Yerel Seçimlerde Antalya ili Kaş ilçesi Ak parti Belediye Başkan adayı gösterilen Mutlu Ulutaş ilk açıklamasında
AK Parti’den İki dönem Antalya milletvekilliği yapan Sena Nur Çelik nikah masasına oturdu. Kılıç Buğra Kanat ile hayatlarını birleştirmek için adım atan Çelik’i mutlu gününde AK Parti Antalya teşkilatı yalnız bırakmadı.
Antalya'da aday teke düştü Diyadin, son paylaşımında da "AK Partinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Kepez'de bir başarı öyküsü yazan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ismi üzerinde karar verilmiş..." dedi.
AK Parti'de Antalya'nın 19 ilçesinde 66 belediye başkan aday adayı başvuruda bulundu Kepez 7,Serik 10,Muratpaşa 2,Aksu 4,Akseki 3,Alanya 1,Demre 5,Döşemealtı 5,Kemer 4,Manavgat 9,Kaş 1,Kumluca 5,Elmalı 2,Finike 5,Gazipaşa 5,Korkuteli 1,İbradı 1, Gündoğmuş 1 Konyaaltı yok
“Türkiye’nin Huzuru Toplantısı” İçin Antalya'ya gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti