Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kırkpınar’a bir kez daha adımızı yazdırdık”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kırkpınar’a bir kez daha adımızı yazdırdık”

Başkan Böcek, “Kırkpınar’a bir kez daha adımızı yazdırdık”
663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Yusuf Can Zeybek oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi.
663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Pehlivanlar diyarı Antalya, 663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Gürelerine adını bir kez daha altın harflerle yazdırdı. Ata sporu güreşi ve güreşçileri her zaman destekleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar’da güreşçileri yalnız bırakmadı. Gün boyu süren müsabakalarda Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçileri birbirinden başarılı güreşlere ve başarılara imza attı.
ZEYBEK VE TAŞ DUALI ÇAYIRDA KOL BAĞLADI
Yarı finale Serhat Gökmen, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan’ın yükseldiği Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde rakiplerini eleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçileri Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş dualı çayırda başpehlivanlık için kol bağladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başpehlivanları Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesinde protokol sahaya inerek başpehlivanlara başarılar diledi.
YENDİĞİ RAKİBİNE SARILDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreşçileri Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş, güçlü fizikleri ve teknik güreşleri ile finale damga vurdu. Kıran kırana geçen müsabakada Antalya Büyükşehir Belediyesi adına güreşen iki başpehlivan normal sürede yenişemedi. Yarım saat süren zorlu müsabaka sonrasında puanlama bölümüne geçildi. Yaklaşık 51 dakika süren final müsabakasının sonunda kazanan isim Yusuf Can Zeybek oldu. Zeybek, başpehlivanlık sevincini yendiği rakibi Mustafa Taş’a sarılarak kutladı.
SEVİNCİNİ BAŞKAN BÖCEK İLE PAYLAŞTI
663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, yaşadığı mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “Buraya çok çalışarak geldik. Kışın çok güzel kamplar geçirdik. Allah’a şükür şampiyon olduk. Bileğimizin hakkıyla kazandık. 2. kemer için geldik. Rahmetli annem için güreştim. Alalh’ın izniyle kazandık. İnşallah seneye daha iyi çalışacağız. Seneye 3. kemer için için güreşeceğim. Bizleri destekleyen ve her zaman yanımızda olan Başkanımız Muhittin Böcek’e de çok teşekkür ediyorum. Seneye daha iyi çalışıp kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum. Bu kemeri Antalya’ya ve Duraliler halkına armağan ediyorum.” Yusuf Can Zeybek daha sonra tribünlere çıkarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile sevincini paylaştı.
BAŞKAN BÖCEK GÜREŞÇİLERİ KUTLADI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de er meydanında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni başarıyla temsil eden pehlivanları kutladı. Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak finale adımızı yazdırdık. Sonuç ne olursa olsun Altın kemer Antalya’ya gelecekti. Bu sonucu ve bu mutluluğu bizlere yaşatan pehlivanlarımıza Antalya halkımız adına teşekkür ediyorum. Antalya’dan dualarımızla gönderdik güreşçilerimizi buraya. Finale
kalan iki güreşçimizin de gözlerinden öpüyorum. Antalya'mızın kültürel zenginliklerinden biri olan yağlı güreşlerin gelişmesi adına verdiğimiz desteklerin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha gördük. Altın Kemer’i bir kez daha Antalyamıza kazandırdığımız için çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Altın kemer hedefine kitlendiler
Antalya

Altın kemer hedefine kitlendiler

ABB'nin güreşçileri, Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde altın kemeri Antalya’ya getirmek için mücadele edecek.

BAŞ PEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ VE PEHLİVANLARI, BAŞKAN İŞLEK KARŞILADI
Korkuteli

BAŞ PEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ VE PEHLİVANLARI, BAŞKAN İŞLEK KARŞILADI

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerininin finalinde Orhan Okulu'yu mağlup ederek son Kırkpınar Başpehlivanlığını ve Altın Kemeri kazanan Korkuteli'li Ali Gürbüz, bugün Korkuteli'de alışlarla karşılandı.

Antalya Varsak Yaylası’nda Süregelen Elektrik Kesintileri Vatandaşı Bıktırdı
Antalya

Antalya Varsak Yaylası’nda Süregelen Elektrik Kesintileri Vatandaşı Bıktırdı

Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde

Antalya Aksu'da Yerleşim Yerlerine Yakın  Yangın  Seralar Zarar Gördü
Aksu

Antalya Aksu'da Yerleşim Yerlerine Yakın Yangın Seralar Zarar Gördü

Antalya ili Aksu’ya bağlı Fatih ve Macun Mahallelerinde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık yine Antalya'da
Antalya

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık yine Antalya'da

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş'ı yenerek üst üste ikinci kez Başpehlivan olan hemşehrimiz Yusuf Can Zeybek'i kutluyoruz.

Antalya Korkutelililer Derneği'nin (ANTKORDER) düzenlediği organizasyonla ilçede önemli bir buluşma gerçekleştirildi...
Korkuteli

Antalya Korkutelililer Derneği'nin (ANTKORDER) düzenlediği organizasyonla ilçede önemli bir buluşma gerçekleştirildi...

Korkuteli Tarihi buluşma öncesi ilçeye atanan bürokratlardan Sağlık Müdürü Birgül Tezcan, Emniyet Müdürü Muharrem Yavuz ve diğer yetkililere "Hayırlı olsun" ziyaretlerinde bulunan başkan Adnan İmirgi ile dernek yönetim kurulu üyeleri son ziyaretlerini 31 Mart seçimlerinin galibi Belediye Başkanı Saniye Caran'a yaptılar...