JANDARMADAN SAHTE PLAKA
ATÖLYESİNE OPERASYON
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda; Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; A.U. ve S.Y.K isimli şahısların KEPEZ ilçesi bölgesinde ikamet ettikleri evlerinin bodrum katına sahte plaka imalathanesi kurarak,
sucta kullanılmak üzere sahte plaka bastıkları, bu plakaların satışını yaptıkları tespit edilmesi üzerine, yapılan operasyonla şüphelilerin ikametinde yapılan aramada;
(350) Adet basılmış sahte plaka
(525) Adet boş plaka
(12) Adet Kalıp aparatı
(1) Adet Mühür
(1) Adet kompresör
(1) Adet basım kalıbı
(1) Adet boya makinesi
(1) Adet pres makinesi
ele geçirilmiş olup, olayla ilgili adli işlemlere başlanılmış (1) Şüpheli gözaltına alınmıştır.
Antalya il Jandarma Komutanlığınca suç ve suçlularla mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.denildi
Antalya'nın Serik ilçesinde turizm bölgesinde çalışan otel personelini taşıyan araçlara C plaka tahsisi yapılmadığı için, bu araçlar motorize polis memurları tarafından bağlanarak cezai işlem uygulanıyor.
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan astsubay ve uzman çavuşlar için İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından veda gecesi düzenledi.
Antalya’nın Alanya ve Serik ilçesinde, çeşitli suçlardan aranması bulunan 2 şüpheli yakalandı.
Antalya’nın merkez Kepez ilçesi sınırları içinde jandarma tarafından yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışan 5 şüpheli yakalandı.
Antalya Kumluca İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir’in Diyarbakır’ın Sur ilçesine tayin olmasının ardından Kumluca İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı görevine Binbaşı Erkan Özgür getirildi.
Jan. Bnb. Yusuf Tunç’un yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı görevine atanan Jan. Binb. Mustafa Deniz, görevine başladı.