KAŞ MÜFTÜLÜĞÜ'NÜN GURUR GÜNÜ
Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu, ilk hafızını mezun etti.
Kaş İlçe Müftülüğüne bağlı Akbel Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Anber Aslan, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.
Böylece Kaş'da ilk Kız Hafızlık Kur’an Kursu olma özelliği taşıyan Mehmet Gözalıcı Kur'an Kursu, ilk hafızını da yetiştirmiş oldu.
Hafızlığını tamamlayan ilk öğrenci olan Anber Aslan için kursunda taç takma merasimi düzenlendi.
Programda konuşan İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu, "Cenab-ı Hakk'ın her harfini koruduğu Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in zihni ve kalbi taşıyıcısı ve hafızı olmak, erişilmeye layık en şerefli unvanların başında gelir. Göreve geldiğimizde 'Eğitim faaliyetleri olmayan ve burada bu kurs eğitim yapmaz, boşuna uğraşma' diyenler oldu. Ama şevkimiz hiç bitmedi elhamdülillah. Bizler Kur'an kurslarımızda yetişen hafızlarımızın hadimi olarak kurslarımızın imkanlarını her geçen gün iyileştirmeye devam edeceğiz. Sizlere, ailenize ve sizi yetiştiren hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kursumuzun ilk hafızı olan kardeşimizi de tebrik ediyorum." dedi.
Öğrenciler tarafından okunan Kur'an tilavetinin ardından, şiirler ve naat-ı şerif seslendirildi. Hafızlık öğrencimiz için düzenlenen taç merasiminde Hafız Anber Aslan'a Müftü Turgut Topaloğlu tarafından altın ve çiçek hediye edildi.
Düzenlenen programa Müftü Topaloğlu'nun yanısıra, eşi hanımefendi, din görevlileri,kurs yönetici ve öğretmenleri Betül Yazıcı, Melek Güngör, Hanife Tıraş, hafızların aileleri ve öğrenciler katıldı. Program pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.
Antalya Kaş Müftülüğüne bağlı faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur'an kursları tarafından yıl sonu programı gerçekleştirildi.
Antalya Kaş ilçesi Çavdır Mahallesinde " Peygamberimiz, İman ve İstikamet " Konulu Konferans Düzenlendi
Tarihi ve kültürel dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kaş’ta bu yıl 3. Kez düzenlenen “Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali” başladı.
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kaş Belediye Başkanlığını kazanan Erol Demirhan, düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı.
Kaş'ta vatandaşlar gözlerini seçim sonuçlarına dikti. Yerel seçim sonuçlarıyla belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirleniyor.