Kaş

Antalya Kaş Müftülüğü 'nün Mutlu Günü

Antalya Kaş İlçe Müftülüğümüze bağlı Akbel Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Anber Aslan, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Antalya Kaş Müftülüğü 'nün Mutlu Günü

KAŞ MÜFTÜLÜĞÜ'NÜN GURUR GÜNÜ
Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu, ilk hafızını mezun etti.
Kaş İlçe Müftülüğüne bağlı Akbel Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Anber Aslan, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.
Böylece Kaş'da ilk Kız Hafızlık Kur’an Kursu olma özelliği taşıyan Mehmet Gözalıcı Kur'an Kursu, ilk hafızını da yetiştirmiş oldu.
Hafızlığını tamamlayan ilk öğrenci olan Anber Aslan için kursunda taç takma merasimi düzenlendi.
Programda konuşan İlçe Müftüsü  Turgut Topaloğlu, "Cenab-ı Hakk'ın her harfini koruduğu Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in zihni ve kalbi taşıyıcısı ve hafızı olmak, erişilmeye layık en şerefli unvanların başında gelir. Göreve geldiğimizde 'Eğitim faaliyetleri olmayan ve burada bu kurs eğitim yapmaz, boşuna uğraşma' diyenler oldu. Ama şevkimiz hiç bitmedi elhamdülillah. Bizler Kur'an kurslarımızda yetişen hafızlarımızın hadimi olarak kurslarımızın imkanlarını her geçen gün iyileştirmeye devam edeceğiz. Sizlere, ailenize ve sizi yetiştiren hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kursumuzun ilk hafızı olan kardeşimizi de tebrik ediyorum." dedi.
Öğrenciler tarafından okunan Kur'an tilavetinin ardından, şiirler ve naat-ı şerif seslendirildi. Hafızlık öğrencimiz için düzenlenen taç merasiminde Hafız Anber Aslan'a Müftü Turgut Topaloğlu tarafından altın ve çiçek hediye edildi.
Düzenlenen programa Müftü Topaloğlu'nun yanısıra, eşi hanımefendi, din görevlileri,kurs yönetici ve öğretmenleri Betül Yazıcı, Melek Güngör, Hanife Tıraş, hafızların aileleri ve öğrenciler katıldı. Program pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Antalya Kaş Müftülüğü 'nün Mutlu Günü

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kaş Çavdır Mahallesinde
Kaş

Kaş Çavdır Mahallesinde

Antalya Kaş ilçesi Çavdır Mahallesinde " Peygamberimiz, İman ve İstikamet " Konulu Konferans Düzenlendi

Antalya Kaş Erol Demirhan Başkanlığında CHP meclis üyesi listesi
Kaş

Antalya Kaş Erol Demirhan Başkanlığında CHP meclis üyesi listesi

31 mart 2024 pazar gün yapılacak yerel seçimleri CHP başkan adayı Erol Demirhan, Kaş CHP meclis üyesi listesini İlçe Seçim Kuruluna teslim etti. CHP meclis üyeliği listesi şu isimlerden oluştu

Ak Parti  Kaş Belediye Başkan Adayı  Mutlu Ulutaş 'tan ilk açıklama
Kaş

Ak Parti Kaş Belediye Başkan Adayı Mutlu Ulutaş 'tan ilk açıklama

Mart 2024 de yapılacak olan Yerel Seçimlerde Antalya ili Kaş ilçesi Ak parti Belediye Başkan adayı gösterilen Mutlu Ulutaş ilk açıklamasında

Kaş Belediyesinde  Denetim Komisyon Krizi ; Başkan Usulüne uygun  diyor CHP mahkemeye Gidiyor
Kaş

Kaş Belediyesinde Denetim Komisyon Krizi ; Başkan Usulüne uygun diyor CHP mahkemeye Gidiyor

45 Görev yapacak olan Kaş Belediyesi Denetim Komisyonu seçimi ilçede kriz oluşturdu. Başkan Ulutaş uygun dedi. Seçimlerin uygun yapılmadığını iddia eden CHP mahkemeye gitti. Detaylar haberimizde

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan'dan Kararlı duruş
Kaş

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan'dan Kararlı duruş

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan, İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya İl Başkanı Nail Kamacı'nın konuğu olarak

Kaş Belediye Başkanı Ulutaş Bakan Ersoy ile Görüştü
Kaş

Kaş Belediye Başkanı Ulutaş Bakan Ersoy ile Görüştü

Antalya ili Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü.