Antalya Sel Bölgesinde Hummalı Çalışma sürüyor

Başkan Muhittin Böcek’in koordinasyonunda yaraları saran Büyükşehir ekipleri evleri temizliyor, vatandaşa gıda, su, yakacak, giysi yardımı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi

Antalya  Sel Bölgesinde Hummalı Çalışma sürüyor

SEL BÖLGESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sel bölgesinde hayatın normale dönmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor. Başkan Muhittin Böcek’in koordinasyonunda yaraları saran Büyükşehir ekipleri evleri temizliyor, vatandaşa gıda, su, yakacak, giysi yardımı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, selin en çok etkilediği bölgelerden Güneş Mahallesi’nde Acil Afet Yönetim Merkezi de oluşturdu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 112 Acil üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne 4 binin üzerinde şikayet ve talep geldiğini açıkladı. Dertlere derman olmak için tüm imkanlarıyla vatandaşların yardımına koştuklarını belirten Başkan Böcek, şu ana kadar 1600 vatandaşa sosyal yardım yapıldığı, 550 ev ve işyerinin temizlendiği, 1800 vakada su tahliyesi gerçekleştirildiği, 300 aileye vidanjör desteği sağlandığı, 450 mazgalın temizlendiği bilgisini verdi.
GÜNEŞ’TE AFET YÖNETİM MERKEZİ
Büyükşehir Belediyesi, selin en çok etkilediği bölgelerden Güneş Mahallesi’nde Acil Afet Yönetim Merkezi oluşturdu. Belediyenin tüm daire başkanlıklarının temsilcileri merkezde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında sevk ve idare yapıyor. Vatandaşlar şikayet ve taleplerini merkeze iletebiliyor.
EVLERDE TEMİZLİK
Büyükşehir Belediyesi, temizlik ekipleriyle vatandaşların su ve çamur basan evlerinde temizlik çalışması yapıyor. Mahallelere dağılan Büyükşehir ekipleri, çaresizlik içindeki vatandaşların evlerini tekrar oturulabilir hale getirmek için yoğun bir gayret sarf ediyor. Selin etkilediği bölgelerde vatandaşlara sıcak yemek, gıda paketi, su, giysi ve yakacak yardımları devam ediyor. Bir taraftan da sosyal hizmet uzmanları ev ev dolaşarak, hasar tespiti yapıyor, ihtiyaçları belirliyor.
VATANDAŞ KEPÇEYLE KURTARILDI
İtfaiye ekipleri, bodrum katlarından su tahliyesine devam ederken, halen evlerinde mahsur durumda olan vatandaşlara ulaşarak, güvenli bölgelere götürüyor. Göksu Mahallesi’nde çekilmeyen sel suları nedeniyle 3 gündür evlerinden çıkamayan bir vatandaş da iş makinesiyle kurtarıldı. Alt geçitlerdeki su tahliyesini tamamlayıp ulaşıma açan ASAT ekipleri, muhtarlarla koordinasyon halinde ev ve işyerlerinin bodrum katlarından su çekiyor.
SEFERLER BAŞLADI
Fen İşleri Daire Başkanlığı, sel nedeniyle bozulan yol ve kaldırımlarda bakım onarım çalışması yapıyor. Alt geçitlerin ulaşıma açılmasıyla tramvay seferleri de başlatıldı. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından zarar gören 51 trafik ışık ve sinyalizasyon sistemi onarılarak, çalışır hale getirildi. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri de selden etkilenen tarım alanlarında hasar tespitine devam ediyor. Çiftçilere sera naylonu, gübre, yem ve saman desteği sağlamak için çalışma yapılıyor.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

BBP  Serik Belediye Başkan adayı  Mevcut Başkan Enver  Aputkan oldu
Serik

BBP Serik Belediye Başkan adayı Mevcut Başkan Enver Aputkan oldu

Bir süre önce AK Partiden istifa eden ve Bağımsız olarak Serik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Aputkan, aldığı kararla Büyük Birlik partisi (BBP) nden belediye başkan adayı oldu.

BBP  Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı Yusuf Doğaroğlu  İlçe Seçim de
İbradı

BBP Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı Yusuf Doğaroğlu İlçe Seçim de

Büyük Birlik Partisi Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı İbradı Haber Yusuf Doğaroğlu Çalışmalara İlçe seçim kululundan başladı.

Antalya Serik CHP  Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
Serik

Antalya Serik CHP Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu

CHP'nin Serik belediye başkan adayı Serik Devlet Hastanesi'nde 12 yıl başhekim yardımcılığı yapan genel cerrah Uzm. Dr. Kadir Kumbul Başkanlığında Serik Belediye Meclis üyeleri nin listesi

İbrahim Atmaca Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya  Başkanı Seçildi
Antalya

İbrahim Atmaca Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Başkanı Seçildi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri tamamlandı. Genel kurul toplantısında konuşan MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca,

Antalya Kemer CHP Meclis Üyeleri  Belli Oldu |Antalya
Kemer

Antalya Kemer CHP Meclis Üyeleri Belli Oldu |Antalya

CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu Başkanlığında Meclis Üyesi Adayları listesi belli oldu

Antalya CHP de Aday Gösterilmeyen 6 aday İstifa etti
Antalya

Antalya CHP de Aday Gösterilmeyen 6 aday İstifa etti

Antalya CHP den İstifa Eden Başkan Adayları Kimler? Hangi Parti’den aday oldular işte cevabı