Korkuteli

Bağımsız üye Süleyman Uğurlu Başkan İşlek'e Arasta ne oldu

Bağımsız üye Süleyman Uğurlu Başkan İşlek'e Arasta  ne oldu

UĞURLU, BAŞKAN İŞLEK’E ARASTA PROJESİNİ SORDU

Korkuteli Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Salı günü Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in başkanlığında toplandı. Mecliste Bağımsız Meclis Üyesi Süleyman Uğurlu yazılı olarak cevaplandırma isteği ile Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili ek soru önergesi sundu.
İŞTE UĞURLU’NUN ARASTA İLE İLGİLİ SORULARI:
1- Belediyemize bağlı şirket tarafından yapımı devam eden Arasta Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili Başkanlık makamınca, meclis üyelerimize her ay proje aşamalarında düzenli olarak bilgilendirileceği belirtilmesine rağmen bilgilendirme yapılmamıştır. Öncelikle 2021 yılında Belediye Meclisimizde Arasta Projesi ve Yapımı ile ilgili olarak gündeme gelen Korkuteli Belediye Başkanlığınca 05.04.2021 tarih ve 2609 sayılı Rezerv Yapı Alanı konulu, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben yazılan (tüm meclis üyelerine meclis gündeminde birer yazı örneği dağıtılmıştır) Arasta projesinin ilçemizde yaşanan siyasi sorunlardan dolayı belediye Başkanlığı proje ve yapım yetkisinin Bakanlık uhdesinde devam ettirilmesine ilişkin yetki devri talebine rağmen belediyemizce bahse konu yazıya gelen cevabı resmi bir yazı var mıdır, varsa söz konusu yetki devri belediyemizce tekrar alınmış mıdır? Arasta Projesi belediyemize ait belediyemiz şirketi tarafından devam ettirilmekte olduğundan yetki devri yeniden Belediyemizce alındı ise söz konusu bakanlık talimat yazısının Meclis üyelerimize iletimi gerekmektedir.
2- Belediyemiz şirketi tarafından yapımı devam eden Arasta Kentsel Dönüşüm Projesinde belediyemize ait kaç dükkan, ofis ve daire belediye şirketine ait kaç dükkan, ofis ve daire, Müteahhitte ait kaç dükkan, ofis ve daire bulunmaktadır?
3- Belediyemize belediyemiz şirketine ait dükkan, ofis ve dairelerin projedeki yerleri nerelerdedir, tapuları alınmış mıdır?
4- Yapımı devam eden dükkanların m2’leri projenin başlangıcında belirtildiği gibi 5x5:25 m2 midir, yoksa m2’leri düşmüş müdür?
5- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi, Başkanlık makamında bulunan yüksek bedele yaptırılan proje maketiyle bire bir aynı proje midir? Değişiklik yapıldıysa, bu değişiklikler nelerdir?
6- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 27 dükkan ve 12 daire hak sahiplerine m2 haklarının proje öncesindeki m2 ile birebir verilmesinden kaynaklı kamu zararı var mıdır?
7- Proje başlangıcında bulunan -2 Katında bulunan otopark olarak kullanılacağı belirtilen alanın iptal edilme gerekçesi nedir, iptal edilmesinde ne tür bir kamu yararı bulunmaktadır?
8- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesine ilişkin yukarıdaki soruların ivedilikle yazılı olarak cevaplanmasını talep ederim.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi
Korkuteli

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol mensupları bir araya gelerek bayramlaşma töreni düzenlendi. Belediye Düğün salonunda başlayan programın ardından bayramlaşma Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı, Devlet Hastanesi, Polis uygulama noktası ve Şehit ailelerini ziyareti ile sona erdi.

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler
Korkuteli

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler

Korkuteli Kaymakamlığı öncülüğünde Korkutelili gaziler ve şehit aileleri, 4 günlük Batı Karadeniz gezine katıldılar.Korkuteli Belediyesi önünde Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran tarafından uğurlanan Şehit aileleri ve gaziler Batı Karadeniz’i tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Korkrkutel CHP  de Alime Dereli Tıraş yeniden seçildi
Korkuteli

Korkrkutel CHP de Alime Dereli Tıraş yeniden seçildi

CHP Korkuteli İlçe Örgütü Kadın Kolları seçimine, Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetimi, CHP İlçe Başkanı İsmail Karadeli ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Bülent Baki Delioğlu ve Yönetimi, Meclis Üyeleri, Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanları ve yönetimi katıldı.

Korkuteli'nde  hasat öncesi arazi ve Bahçe yollarını  Korkuteli Belediyesi yapıyor
Korkuteli

Korkuteli'nde hasat öncesi arazi ve Bahçe yollarını Korkuteli Belediyesi yapıyor

Antalya Korkuteli’ne bağlı Küçükköy mahallesinde hasat öncesi arazi ve Bahçe yolları Korkuteli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran'ı Ziyaret Etti
Korkuteli

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran'ı Ziyaret Etti

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Korkuteli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Saniye Caran’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP'li Belediye başkanları yerel yönetimler çalıştayı için Ankara'da.
Korkuteli

CHP'li Belediye başkanları yerel yönetimler çalıştayı için Ankara'da.

Antalya büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel,