UĞURLU, BAŞKAN İŞLEK’E ARASTA PROJESİNİ SORDU
Korkuteli Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Salı günü Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in başkanlığında toplandı. Mecliste Bağımsız Meclis Üyesi Süleyman Uğurlu yazılı olarak cevaplandırma isteği ile Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili ek soru önergesi sundu.
İŞTE UĞURLU’NUN ARASTA İLE İLGİLİ SORULARI:
1- Belediyemize bağlı şirket tarafından yapımı devam eden Arasta Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili Başkanlık makamınca, meclis üyelerimize her ay proje aşamalarında düzenli olarak bilgilendirileceği belirtilmesine rağmen bilgilendirme yapılmamıştır. Öncelikle 2021 yılında Belediye Meclisimizde Arasta Projesi ve Yapımı ile ilgili olarak gündeme gelen Korkuteli Belediye Başkanlığınca 05.04.2021 tarih ve 2609 sayılı Rezerv Yapı Alanı konulu, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben yazılan (tüm meclis üyelerine meclis gündeminde birer yazı örneği dağıtılmıştır) Arasta projesinin ilçemizde yaşanan siyasi sorunlardan dolayı belediye Başkanlığı proje ve yapım yetkisinin Bakanlık uhdesinde devam ettirilmesine ilişkin yetki devri talebine rağmen belediyemizce bahse konu yazıya gelen cevabı resmi bir yazı var mıdır, varsa söz konusu yetki devri belediyemizce tekrar alınmış mıdır? Arasta Projesi belediyemize ait belediyemiz şirketi tarafından devam ettirilmekte olduğundan yetki devri yeniden Belediyemizce alındı ise söz konusu bakanlık talimat yazısının Meclis üyelerimize iletimi gerekmektedir.
2- Belediyemiz şirketi tarafından yapımı devam eden Arasta Kentsel Dönüşüm Projesinde belediyemize ait kaç dükkan, ofis ve daire belediye şirketine ait kaç dükkan, ofis ve daire, Müteahhitte ait kaç dükkan, ofis ve daire bulunmaktadır?
3- Belediyemize belediyemiz şirketine ait dükkan, ofis ve dairelerin projedeki yerleri nerelerdedir, tapuları alınmış mıdır?
4- Yapımı devam eden dükkanların m2’leri projenin başlangıcında belirtildiği gibi 5x5:25 m2 midir, yoksa m2’leri düşmüş müdür?
5- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi, Başkanlık makamında bulunan yüksek bedele yaptırılan proje maketiyle bire bir aynı proje midir? Değişiklik yapıldıysa, bu değişiklikler nelerdir?
6- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 27 dükkan ve 12 daire hak sahiplerine m2 haklarının proje öncesindeki m2 ile birebir verilmesinden kaynaklı kamu zararı var mıdır?
7- Proje başlangıcında bulunan -2 Katında bulunan otopark olarak kullanılacağı belirtilen alanın iptal edilme gerekçesi nedir, iptal edilmesinde ne tür bir kamu yararı bulunmaktadır?
8- Arasta Kentsel Dönüşüm Projesine ilişkin yukarıdaki soruların ivedilikle yazılı olarak cevaplanmasını talep ederim.
Korkuteli Tarihi buluşma öncesi ilçeye atanan bürokratlardan Sağlık Müdürü Birgül Tezcan, Emniyet Müdürü Muharrem Yavuz ve diğer yetkililere "Hayırlı olsun" ziyaretlerinde bulunan başkan Adnan İmirgi ile dernek yönetim kurulu üyeleri son ziyaretlerini 31 Mart seçimlerinin galibi Belediye Başkanı Saniye Caran'a yaptılar...
Antalya’daki sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Antalya Korkuteli ilçesi Yeni Mahalle’de inşa edilecek olan Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.
İşlek; “Milletin seçtiği bir kişiye saygımız sonsuzdur ama geçmişe bulaşmayın. Eleştirin eleştirmek başka bir şey ama Kamu Zararı kelimesini kullanıyorsanız haddinizi bileceksiniz.” Dedi. Haber için
Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol mensupları bir araya gelerek bayramlaşma töreni düzenlendi. Belediye Düğün salonunda başlayan programın ardından bayramlaşma Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı, Devlet Hastanesi, Polis uygulama noktası ve Şehit ailelerini ziyareti ile sona erdi.
Korkuteli Kaymakamlığı öncülüğünde Korkutelili gaziler ve şehit aileleri, 4 günlük Batı Karadeniz gezine katıldılar.Korkuteli Belediyesi önünde Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran tarafından uğurlanan Şehit aileleri ve gaziler Batı Karadeniz’i tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.
CHP Korkuteli İlçe Örgütü Kadın Kolları seçimine, Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetimi, CHP İlçe Başkanı İsmail Karadeli ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Bülent Baki Delioğlu ve Yönetimi, Meclis Üyeleri, Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanları ve yönetimi katıldı.