Başkan Böcek: “Finike’ye Cumhuriyet Meydanı çok yakıştı”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’ye 40 milyon TL yatırım ile Cumhuriyet’in 100. yıl anısına kazandırılan Finike Cumhuriyet Meydanı’nı gezdi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz ile birlikte Finike Cumhuriyet Meydanı’nı ziyaret etti. Başkan Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in 100. yıl anısına Finike’ye 40 milyon TL ile kazandırılan ve Finikeliler tarafından büyük beğeni toplayan Finike Cumhuriyet Meydanı’nı gezdi.
Başkan Muhittin Böcek, Finike Cumhuriyet Meydanı’nın Finike’ye çok yakıştığını belirterek, “Finike’mizin bir meydana ihtiyacı vardı. İlçelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız çalışma sonrasında 22 dönem alan üzerine inşa ettiğimiz Finike Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyeti’mizin 100. Yılına denk gelmesiyle birlikte çok güzel oldu. Vatandaşlarımızın büyük beğenisini topluyor. İlçelerimizin ihtiyaçları ve halkımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Başkan Muhittin Böcek, Mustafa Geyikçi ve Gülsüm Cengiz ile birlikte Finike Cumhuriyet Meydanı’nı gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.
Yaz mevsimi ile birlikte bayram tatilini de fırsat bilen karavan tutkunları Karavan Park’ta konforlu, güvenli ve huzurla tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Karavan severler, projenin diğer illere de örnek olmasını istiyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teleferik kazası kurtarma çalışmalarını takip etmek üzere olay yerinde olması nedeniyle meclisi en yaşlı üye sıfatıyla AK Parti İbradı Meclis üyesi Kemal Çiftçioğlu açtı. Toplantıda Başkanlık Divanı, encümen, birlik ve komisyon üyeleri belirlendi.
BBP ilk defa Korkuteli meclisinde temsil edilecek. 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimler sonrası Cumhur ittifakı listesinden MHP Meclis üyesi olarak seçilen Mehmet Karakoyun istifa ederek Büyük Birlik Partisine geri döndü.