CHP 11 Olan Büyükşehir sayısını 17 yapabilir

Mustafa Yavuz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'de yapılan teknik çalışmalara göre elindeki 11 büyükşehir sayısını 17'ye kadar yükseltebileceğini

CHP 11 Olan Büyükşehir sayısını 17 yapabilir

Gazeteci Mustafa Yavuz, TV 6’da Hüseyin Bekar’ın sunduğu Ankara Meydanı isimli programda CHP’de yaşanan kurultay tartışmaları ve 2024 yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TEKNİK ÇALIŞMALARA GÖRE CHP'NİN 16-17 BÜYÜKŞEHİRİ ALMASI SÖZ KONUSU"

Mustafa Yavuz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'de yapılan teknik çalışmalara göre elindeki 11 büyükşehir sayısını 17'ye kadar yükseltebileceğini söyledi. 

"CHP’de yoğun bir değişim tartışması var. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’de her iki kişiden birinin oyunu almış bir lider" diyen Mustafa Yavuz'un CHP'ye dair yaptığı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Muhalefet bloğu son derece önemli bir yerel seçime giderken Sayın Kılıçdaroğlu’nun çabasını anlıyorum Bu bloğu birleştirerek yerel seçimde İstanbul ve Ankara gibi büyük kentleri elinde tutup,  yapılan teknik çalışmalara göre 16-17 büyükşehirin alınması söz konusu. CHP içerisindeki bir takım yapılar bu başarının önüne geçmek için içerideki değişim tartışmalarını kaşıyorlar."

CHP'NİN ELİNDEKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ HANGİLERİ?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay olmak üzere 11 büyükşehir belediye başkanlığını kazanmıştı.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tuncay Ercenk Antalya CHP İl Başkanı Olmalı
Antalya

Tuncay Ercenk Antalya CHP İl Başkanı Olmalı

Gözler Antalya CHP il başkalığında. Herkes aday olması muhtemel isimleri ve yarış içinde olan adayları konuşuyor. Peki Antalya için kim iyi olabilir?

CHP Korkuteli İlçe  Örgütü  Görev Dağılımı
Korkuteli

CHP Korkuteli İlçe Örgütü Görev Dağılımı

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe olağan kongresinde başkan seçilen İsmail Karadeli ve yönetimi ilk toplantısını yaptı. 

CHP'de  Genelde Sular Durulmazken  Antalya'da Başkan Böcek Kışkırtıyor Başkan Uysal Toparlıyor
Serik

CHP'de Genelde Sular Durulmazken Antalya'da Başkan Böcek Kışkırtıyor Başkan Uysal Toparlıyor

CHP'DE SULAR DURULMUYOR, ANTALYA'DA BÖCEK KIŞKIRTIYOR UYSAL TOPARLIYOR Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Antalya İlçe kongreleri, Serik ilçe kongresinin yapılması ile tamamlandı. İl kongresi ise 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

 Önceki Dönem  CHP Korkuteli İlçe Başkanı Şeyhali Kara’nın Set Eleştirisine Cevap Veren   Başkan İşlek Bakın Ne Dedi
Korkuteli

Önceki Dönem CHP Korkuteli İlçe Başkanı Şeyhali Kara’nın Set Eleştirisine Cevap Veren Başkan İşlek Bakın Ne Dedi

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, CHP Önceki Dönem Korkuteli İlçe Başkanı Şeyhali Kara’nın kendisine yönelik söylemlerine karşı açıklamada bulundu.

CHP Korkuteli eski İlçe Başkanı Şeyhali Kara  Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’i zehir zemberek sözlerle eleştirdi.
Korkuteli

CHP Korkuteli eski İlçe Başkanı Şeyhali Kara Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’i zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

Kongrede konuşan CHP Korkuteli eski İlçe Başkanı Şeyhali Kara giderayak Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’i zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

CHP Korkuteli İlçe başkanı İsmail Karadeli seçildi
Korkuteli

CHP Korkuteli İlçe başkanı İsmail Karadeli seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli İlçe Kongresi yapıldı.