Kaş

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı Antalya Kaş Çavdır Mahallesindeki Sorunu Meclise Taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cavit Arı, Kaş'ta yaşanan elektrik kesintileri ve kısıtlamalarıyla, CK Akdeniz Elektrik şirketine yönelik iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine taşıdı.

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı Antalya Kaş Çavdır Mahallesindeki Sorunu Meclise Taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cavit Arı, Kaş'ta yaşanan elektrik kesintileri ve kısıtlamalarıyla, CK Akdeniz Elektrik şirketine yönelik iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine taşıdı.
Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; son yıllarda Antalya Kaş’ta CK Akdeniz Elektrik sorumluluğunda olan bölgede yaşanan elektrik kesintileri ve kısıtlamalarıyla beraber şirketle ilgili dile getirilen iddiaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
HER GÜN ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANIYOR İDDİASI
Av. Cavit ARI; TBMM’ye verdiği soru önergesinde; “Kaş ilçemizin bugün itibarıyla nüfusu 85 bin civarındadır. Bu nüfus yaz aylarında turizm nedeni ile 300 bini geçmektedir.
İlçede CK Akdeniz Elektrik Antalya Kaş Kalkan İşletme Şefliğine bağlı olarak sorumluluk alanında 24 - 25 mahalle bulunmaktadır ve bu mahallelerin % 70 kırsal ve dağınık bölgededir.
Bu turizm bölgemiz de iddia edildiği üzere özellikle altyapı eksikliğinden kaynaklı çok sık elektrik kesintileri yaşanmakta ve bu kesintiler bazen gün boyu sürmektedir” Dedi.
ŞEBEKE VE TRAFOLAR YETERSİZ İDDİASI
Av. Cavit Arı önergesinde; “Yaz aylarında turizm nedeni ile aşırı yüklenme ve şebeke yetersizliğinden dolayı trafolar ihtiyacı karşılayamamaktadır. Birçok yerde mahallelere dikilen ahşap direklerin birçoğunun çürümüş vaziyette olduğu, mevcutta bulunan trafoların ise patladığı ve yandığı iddia edilmektedir.
Kış döneminde ise bölgede yağmurun, rüzgârın etkisi bir tarafa, şebekelerin bakımsızlığından ve yetersizliğinden dolayı elektrik kesintisi çok yaşanmakta olduğu” iddiasını dile getirdi.
Av. Cavit Arı; “Bu bölgede turizm ve tarım bölgesidir. Kış aylarında ayrıca birçok serada fanlı sobalar kullanılmaktadır. Çiftçilerimiz, kış aylarında yaşanan soğuk ve don olayıyla beraber yağmurdan dolayı mağdur olmaktadır” dedi.
DENEYİMLİ PERSONEL YETERSİZLİĞİ VE ÜCRET SORUNU
Av. Cavit Arı; “Bölgede birçok sorun yaşanırken, bununla beraber ayrıca personel sıkıntısı da yaşandığı iddia edilmektedir. Bir önceki yıllarda gece ve gündüz ekiplerine ilave olarak, sokak aydınlatma ekiplerinin de bulunduğu ancak bugün gelinen süreçte ise altyapıyı ve çevreyi bilen deneyimli personelin ücret yetersizliğinden dolayı iş bıraktığı, çevre illerden takviye olarak getirilen personelin ise altyapıyı ve çevreyi tanımadığı için yetersiz kaldığı ifade edilmektedir” diyerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a;
1- Bölgede meydana gelen elektrik kısıtlamaları ve kesintileri için çözüm bulabilmek için altyapı çalışmaları gerekmektedir. Bu konuda ki iddialara çözüm olabilmek için gerekli girişimlerde bulunup, inceleme ve çalışma başlatacak mısınız?” diye sordu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Emre Çağlar Dünya Evine Girdi
Antalya

Emre Çağlar Dünya Evine Girdi

Antalya Emlakçılar ve Oto Galericiler ve İş takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar’ın oğlu Emre Çağlar dünya evine girdi.

Antalya Korkuteli Yelten'deki  Tarhana  Şenliğinde  Kazanlar Dolusu Tarhana İkram edildi
Korkuteli

Antalya Korkuteli Yelten'deki Tarhana Şenliğinde Kazanlar Dolusu Tarhana İkram edildi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Korkuteli’nin Yelten Mahallesi’nde bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Tarhana Şenliği’ne katıldı.

Antalya Kaş Erol Demirhan Başkanlığında CHP meclis üyesi listesi
Kaş

Antalya Kaş Erol Demirhan Başkanlığında CHP meclis üyesi listesi

31 mart 2024 pazar gün yapılacak yerel seçimleri CHP başkan adayı Erol Demirhan, Kaş CHP meclis üyesi listesini İlçe Seçim Kuruluna teslim etti. CHP meclis üyeliği listesi şu isimlerden oluştu

Ak Parti  Kaş Belediye Başkan Adayı  Mutlu Ulutaş 'tan ilk açıklama
Kaş

Ak Parti Kaş Belediye Başkan Adayı Mutlu Ulutaş 'tan ilk açıklama

Mart 2024 de yapılacak olan Yerel Seçimlerde Antalya ili Kaş ilçesi Ak parti Belediye Başkan adayı gösterilen Mutlu Ulutaş ilk açıklamasında

Kaş Belediyesinde  Denetim Komisyon Krizi ; Başkan Usulüne uygun  diyor CHP mahkemeye Gidiyor
Kaş

Kaş Belediyesinde Denetim Komisyon Krizi ; Başkan Usulüne uygun diyor CHP mahkemeye Gidiyor

45 Görev yapacak olan Kaş Belediyesi Denetim Komisyonu seçimi ilçede kriz oluşturdu. Başkan Ulutaş uygun dedi. Seçimlerin uygun yapılmadığını iddia eden CHP mahkemeye gitti. Detaylar haberimizde

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan'dan Kararlı duruş
Kaş

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan'dan Kararlı duruş

CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Erol Demirhan, İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya İl Başkanı Nail Kamacı'nın konuğu olarak