Serik

CHP'de Genelde Sular Durulmazken Antalya'da Başkan Böcek Kışkırtıyor Başkan Uysal Toparlıyor

CHP'DE SULAR DURULMUYOR, ANTALYA'DA BÖCEK KIŞKIRTIYOR UYSAL TOPARLIYOR Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Antalya İlçe kongreleri, Serik ilçe kongresinin yapılması ile tamamlandı. İl kongresi ise 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

CHP'de  Genelde Sular Durulmazken  Antalya'da Başkan Böcek Kışkırtıyor Başkan Uysal Toparlıyor

BÖCEK KIŞKIRTIYOR, UYSAL TOPARLIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Antalya İlçe kongreleri, Serik ilçe kongresinin yapılması ile tamamlandı. İl kongresi ise 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

CHP’yi 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine taşıyacak ilçe örgütleri oluşurken, gözler il başkanlığı ve önümüzdeki dönemde belirlenecek büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarında olacak.

ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN BÖCEK, UYSAL’A SATAŞTI

Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde yeniden büyükşehir belediye başkanlığına aday olmak istediğini açıklayan Muhittin Böcek, kentin yerel gazetesi “Antalya’nın Gündemi”ne verdiği röportajda Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal’ı isim vermeden hedef aldı.

Böcek, “Ben şovlarla, numaralarla aday olmam. Ben çok netim. Ben direk aday olurum. Ya da aday adayı olsam bile ilçeme geri dönmem” diyerek, 2019 yılında büyükşehir belediye başkan adayı gösterilmeyince Muratpaşa Belediye Başkan adayı olan Murat Uysal’a sataştı.

Böcek, ilçe belediye başkanlarını da ilçe kongrelerine müdahil olmakla suçladı.

UYSAL’DAN BİRLEŞTİRİCİ MESAJ

Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal da, aynı gazeteye verdiği röportajda hem ilçe kongreleri hakkında hem de il kongresi hakkında birleştirici mesajlar vermeyi tercih etti.

Böcek’in kendisini hedef alan sözlerine yanıt vermeyen Uysal, il kongresi için de partinin yıpranmaması için ‘uzlaşıyla tek aday çıkartılması’ çağrısında bulundu.

“Yeni siyasete giren insanlar, son 10 yılda 15 yılda girenler CHP kültürünü anlayamıyorlar” diyen Uysal, il başkanlığı için de şu çağrıda bulundu: Mümkünse liyakat sahibi bir kişide yüzde 100 bir uzlaşma olabilirse çok iyi olur çünkü seçimlere çok kısa süre var. Liyakatli bir tek adayla anlaşılabilir ise çok iyi olur. Çünkü siyasi rekabetin bozduğu bazı dengeleri düzeltecek kadar vakit yok.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kendi partisinin ilçe belediye başkanlarını hedef almasına rağmen, Murat Uysal’ın partinin yerel seçimlerde sorun yaşamaması için uzlaşma çağrısı yapması dikkat çekerken, il başkanlığı seçiminde hangi çizginin CHP delegesinin desteğini göreceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.  Kaş aydın haber 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Kim Oldu ,Elmalı Güreş ağası kim oldu
Elmalı

671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Kim Oldu ,Elmalı Güreş ağası kim oldu

Ağalık ihalesini geçen yılın Elmalı güreş ağası Hakan Çetin 14 milyon 7 bin TL’ye tekrar aldı.671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını final mücadelesinde Osman Kan’ı yenen Ali Gürbüz kazandı.

 17.si düzenlenen Alanya  Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri Yapıldı
Alanya

17.si düzenlenen Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri Yapıldı

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 17.si gerçekleştirildi. Final Mücadelesi sonucunda Ali Gürbüz Alanya 17. Gökbel Yağlı Güreşlerinin şampiyonu oldu.

Antalya Korkuteli Yelten'deki  Tarhana  Şenliğinde  Kazanlar Dolusu Tarhana İkram edildi
Korkuteli

Antalya Korkuteli Yelten'deki Tarhana Şenliğinde Kazanlar Dolusu Tarhana İkram edildi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Korkuteli’nin Yelten Mahallesi’nde bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Tarhana Şenliği’ne katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerel yönetimler toplu taşımada ve iş makinelerinde ÖTV'den muaf tutulmalı
Antalya

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerel yönetimler toplu taşımada ve iş makinelerinde ÖTV'den muaf tutulmalı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Akaryakıt Ürünlerindeki ÖTV artışı değerlendirdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek ; 4 Yılda Alanya'ya 1 Milyar 462 milyon Tl Yatırım Yaptık
Alanya

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek ; 4 Yılda Alanya'ya 1 Milyar 462 milyon Tl Yatırım Yaptık

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’da muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Alanya’ya 4 yıllık süre içerisinde 1 milyar 462 milyon TL’lik yatırım ve hizmet yaptıklarını

Başkan Muhittin Böcek'ten 19 Mayıs mesajı
Antalya

Başkan Muhittin Böcek'ten 19 Mayıs mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.