Finike Kapıçay Barajı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla bağlandığı törenle açıldı.
Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik " Programda konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Açılış programımızla tek seferde toplam yatırım bedeli 53 milyar lirayı bulan projeleri resmen hizmete alıyoruz Baraj. Içme suyu, sulama, toplulaştırma, atık su ve taşkın koruma tesislerinin yer aldığı 369 farklı tesisin 66 ilimizde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
Önemli projelerimizden birisi de 541 milyon lira yatırım tutarına ve beş milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip Antalya Kapıçay Barajı'dır. Hem yıllık 5 milyon kilovat saat elektrik üretecek hem de 18 bin 700 dekar araziyi sulayacak bu tesisin ekonomiye katkısı 350 milyon lirayı bulacak.” dedi.
Açılış Törenine Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Ethem Taş Tuba Vural Çokal, Kemal Çelk ve Mustafa Köse Kaymakamımız Musa Kazım Çelik Finike Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Çetin, Finike Cumhuriyet Başsavcısı Vahdet Gebeş, DSİ 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.
Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik , Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Asarönü Mahallesinde düzenlenen ağaç dikim ve fidan dağıtım etkinliğine katıldı.
Antalya İli Finike Ak parti İlçe başkanı Hakan Bayar " Pazarcı esnafının CHP belediyelerinden çektiği nedir? Geçen dönem Kumluca’da, bu dönem Finikemizde pazarcılara CHP’nin yaptığı zulüm ortadadır".
Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde 27’nci kez kapılarını açtı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarımın başkenti Antalya’da
Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan "Hasyurt Tarım Fuarı", Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde bu yıl 8-10 Mayıs tarihlerinde 27'nci kez gerçekleştirilecek.
Finike'nin sevilen yüzü Hayırsever iş insanı Uğur Kamil Karcı hayatını Kaybetti
Antalya’nın Altın çağının yaşayacağını belirten Tütüncü” Finike’mizde Yörük ateşini yaktık.