Kadınlara her ay PTT'den 500 TL harçlık verilecek! Bu şartla siz de alabilirsiniz

Aile Bakanlığı’nın bu müjdesi kadınlara. Her ay düzenli 500 TL verilecek. Bu şartı taşıyanlar hemen başvuru yaparak alabilir.

Kadınlara her ay PTT'den 500 TL harçlık verilecek! Bu şartla siz de alabilirsiniz

Aile Bakanlığından kadınlara büyük destek. Her ay kadınlara 500 TL harçlık ödemesi yapılacak. Eşi vefat eden ve çalışmayan kadınlar düzenli olarak destek alabilecek. Aile Bakanlığı duyuruda “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı” detayları belli oldu. Peki, 500 TL yardım başvuru şartları neler? İşte PTT’den 500 TL harçlık ödemesi detayları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kadınlara Yönelik yeni destek paketi açıklandı. Eşi vefat eden ve Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kadınlar bu yardım paketine başvuru yaparak ödeme alma şansına sahip olacak. Kadınlara her ay düzenli olarak 500 TL PTT'den harçlık ödemesi yapılacak. Tabii ki Bakanlığın eşi vefat eden kadınlara sağlamış olduğu tek destek de bu değil. Fakat bu yardım son günlerde öne çıkıyor ve çok talep görüyor. Peki, kimler 500 TL yardım alabilir? Aile Bakanlığı kadınlara 500 TL yardım ödemesi ile ilgili detaylar haberimizde...

BAŞVURU DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Aile Bakanlığı tarafından kadınlara sağlanacak olan 500 TL yardım ödemesinin başvuru detayları ortaya çıktı. Eşi vefat eden ve hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan kadınlar bu yardım için başvurularını yapabilecek. Söz konusu ödemeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapan kadınlara verilecek. T.C kimlik no ile başvurular kısa sürede tamamlanabilecek. Eğer isterseniz başvuru işlemlerinizi e-Devlet'ten aile Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım ödeme başvuru formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

KİMLER YARDIM ALABİLİR?

Aile Bakanlığından sosyal yardım almanın bir takım şartları bulunuyor. Bu şartlardan bazıları ise şu şekilde:

Kişinin TC vatandaşı olması gerekiyor

Başka bir kişi ile resmi ya da dini nikahının bulunmaması gerekiyor.

Kişinin sigortalı bir işte çalışmaması gerekiyor.

Kadının muhtaçlık ve fakirlik durumu tespit edilmesi durumunda maaş bağlantısı yapılıyor.

Başvuru şartlarını taşıyanlar hemen işlemlerini yapmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına gidebilir. Aynı şekilde e-devlet'ten form doldurarak da başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

tum-haberler

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Obezite hastaları bu bilgilere dikkat!
Antalya

Obezite hastaları bu bilgilere dikkat!

Obezite, dünyada her 4 kişiden birinde görülüyor. Türkiye'de de yetişkin nüfusun yüzde 67'sinin fazla kilolu, yüzde 32'sinin obezite hastası olduğu belirtiliyor.

Çocuğunuzun omurgasını da gözlemleyin
Antalya

Çocuğunuzun omurgasını da gözlemleyin

Çocuklarda, özellikle hızlı büyüme dönemlerinde omuzları arasındaki dengesizlik, kürek kemikleri ve karın bölgesindeki asimetriler skolyozun ilk belirtileri olabiliyor. İşte detaylar..

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, TOBB yönetiminde
Antalya

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, TOBB yönetiminde

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır,yeniden başkanlığa seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yönetiminde yer aldı.

Minik öğrenciler Kur’an-ı Kerimi öğrenmenin sevincini yaşadı
Korkuteli

Minik öğrenciler Kur’an-ı Kerimi öğrenmenin sevincini yaşadı

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu öğrencileri için “Kur’an Okuma ve Taç Giyme Merasimi” düzenledi.

Dünyanın en iyi Restorant ödülü Antalya'da
Antalya

Dünyanın en iyi Restorant ödülü Antalya'da

DÜNYANIN EN İYİ RESTORAN KİTABI ÖDÜLÜ ANTALYA'YA GELDİ Dünyanın en prestijli restoran kitabı ödülü Gourmand Awards, “7 MEHMET" kitabı ile Antalyamıza geldi. 28 bin kitap içinden birincilik ödülü 27

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Mayıs Sonu Açılıyor
Antalya

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Mayıs Sonu Açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sarısu Kadınlar Plajı 2023 yaz sezonu 29 Mayıs Pazartesi başlıyor.