MESUT KOCAGÖZ'E TAHLİYE YOLU
Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde bulunan teleferik kazasından sonra tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e tahliye yolu göründü. Konyaaltı Tünektepe Teleferik Kazasında kabinin parçalanması sonucu düşüp hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş’in ailesi davadan vazgeçtiği ileri sürüldü.
Antalya’da 12 Nisan günü Tünektepe Teleferik Hattı'nda meydana gelen kazada 1 kişi yaşamını yitirmiş, 7 kişi ise yaralanmıştı. Olaydan sonra ANET’in eski genel müdürü Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklanmıştı. 11 Haziran’da hakim karşısına çıkacak olan Kocagöz bu süreci Döşemealtı L Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak geçiriyor.
Yeni gelen rapor sonrası 6 Mayıs 2024 günü avukatları yeni bir itiraz dilekçesi hazırlayarak yeniden mahkemeye sundular. Saat 15.00'de yapılan değerlendirme sonucu Kocagöz'ün tahliye talebi reddedildi.
Yeniden itiraz hakkı bulunan Kocagöz'ün avukatlarının yeni bir itiraz yapıp yapmayacağı bilinmiyor. 6.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak yargılanma için savcılık iddianamesini hazırlayarak teslim etmişti. Buna göre sanıklar hakkında 27'şer yıl hapis cezası istenmişti.
Bir haber sitesinde yer alan habere göre Konyaaltı Tünektepe Teleferik Kazasında kabinin parçalanması sonucu düşüp hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş’in ailesi davadan vazgeçti.
Edinilen bilgilere göre, Geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği Teleferik kazası nedeni ile cezaevinde olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’den şikâyetçi olan Memiş Enes Gümüş’in ailesi dün Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesine dilekçe ile başvuruda bulunarak şikayetlerini geri çektiler. Cevat Alp
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Antalya ili Aksu’ya bağlı Fatih ve Macun Mahallelerinde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.
663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş'ı yenerek üst üste ikinci kez Başpehlivan olan hemşehrimiz Yusuf Can Zeybek'i kutluyoruz.
Antalya ili Korkuteli ilçesi Sanayi Esnaflarından Hasan Mavi İş Kazasında hayatını kaybetti