TÜRKİYE KUPASI KONYAALTI’NIN
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası final maçında, Armada Praxis Yalıkavak Spor’u 30-21 mağlup ederek kupayı müzesine götürdü.
HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası dörtlü final karşılaşmaları Ankara’da oynandı. Süper Lig’de lider konumda bulunan ve bu sezon oynadığı 20 maçı da kazanan Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nı müzesine götürerek Türkiye’deki ilk kupasını kazandı.
Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı dörtlü finallerde ilk olarak Kastamonu Belediyesi ile karşılaşan Mavi Kelebekler, rakibini 33-30 mağlup ederek finalde Armada Praxis Yalıkavak Spor ile eşleşti. Final karşılaşmasına hızlı başlayan Konyaaltı, ilk devreyi 14-11 maçı da 30-21 kazanarak kupanın sahibi oldu.
Mehtap Şimşek ile Pınar Ünlü Hatipoğlu’nun düdük çaldığı finalin en değerli oyuncusu, Konyaaltı Belediye Spor Kulübü’nün tecrübeli kalecisi Sevilay İmamoğlu Öcal oldu. Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, geçtiğimiz sezon kazandığı EHF Hentbol Kadınlar Avrupa Kupası ile Türkiye’ye hentbolda ilk kez bir Avrupa Kupası kazandırma başarısını da göstermişti.
Konyaaltı Belediye SK Kadın Hentbol Takımı, EHF Avrupa Kupası ikinci turunda deplasmanda mağlup ettiği Bosna Hersek temsilcisi RK Hadzici takımını rövanş karşılaşmasında taraftarı önünde ağırlayacak. Devamı haberimizde...
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı, Anadolu Üniversitesi GSK’yı 35-24 skorla mağlup ederek ligdeki şampiyonluk iddiasını sürdürdü.
Antalya’yı Avrupa’da temsil eden tek takım olma özelliğini sürdüren Konyaaltı Belediye SK, EHF Kadınlar Avrupa Kupası son 16 turunda Portekiz temsilcisi SL Benfica ile karşılaşacak.
Yaz mevsimi ile birlikte bayram tatilini de fırsat bilen karavan tutkunları Karavan Park’ta konforlu, güvenli ve huzurla tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Karavan severler, projenin diğer illere de örnek olmasını istiyor.
ÜCRETSİZ KESİM MEMNUNİYETİ Konyaaltı Belediyesi Kurban Bayramı’nda Altınkum, Liman ve Siteler mahallelerinde oluşturduğu kurban kesim alanlarında ücretsiz kurban kesimi hizmeti veriyor.
Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, sık sık Konyaaltı ilçesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Kotan son olarak Hayat Park’ta vatandaşlarla buluştu