Konyaaltı Belediyesi’nin bölgeye has Çandır fasulyesinin bilinirliğini artırmak ve üreticiye destek olmak amacıyla bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği “Çandır Fasulye Şenliği” pazartesi günü gerçekleştirilecek. Şenlikte vatandaşlara Çandır fasulyesinden yapılan kuru fasulye yemeği ikram edilecek. Konyaaltı Belediyesi, ilçeye bağlı Yarbaşçandır Mahallesi’nde yaklaşık 300 yıldır üretilen Çandır fasulyesinin bilinirliğini artırmak ve üreticiye destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Yarbaşçandır’da belediyeye ait 5 bin metrekarelik tarlada Çandır fasulyesi üreterek üreticiye örnek olan ve yok olmaya yüz tutan fasulyenin üretimini yeniden canlandıran Konyaaltı Belediyesi, şimdi de geleneksel hale getirdiği “Çandır Fasulyesi Şenliği”ni düzenliyor. Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek etkinlik, 11 Aralık Pazartesi günü saat 12.00’de Konyaaltı Belediyesi HayatPark’ta gerçekleştirilecek. Etkinlikte vatandaşlara kuru fasulye ikramı yapılacak.
Alana kurulacak stantlarda Yarbaşçandır köylüleri de, el emeği organik ürünlerini sergileyip satış yapabilecek. Çandır fasulyesinin bölgeye has üretilen bir tarım ürünü olduğunu ve bu ürünün yok olmasını engellemek adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hem ürünü tanıtmak, üretime ve üreticiye katkı sağlamak adına da “Çandır Fasulyesi Şenliği” düzenlediklerini söyledi.
Şenliğe tüm vatandaşları davet eden Başkan Esen, “Yarbaşçandır Mahallesi’nde üretilen Antalya’nın bu önemli değerini herkese tanıtmak istiyoruz. Bu yıl da önemli ölçüde üretimi artan fasulyeyi yine halkımıza ikram etmek istiyoruz. Ayrıca tohumluk olarak da ihtiyaç sahibi üreticilerimize ulaştırıyoruz. Düzenleyeceğimiz şenliğe tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.
Konyaaltı Belediyesi, dünyaca ünlü Antalya Piyazı'nın ana maddesi olan Çandır Fasulyesi'nin üretimini artırarak küçük üreticilere destek oluyor.
Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, sık sık Konyaaltı ilçesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Kotan son olarak Hayat Park’ta vatandaşlarla buluştu
Antalya Konyaaltı Belediyesi işçi ve memur ücretlerinin ödenememesini bankalar arası sıkıntı derken belediyenin battı iddiası gündeme geldi
Konyaaltı’nda vatandaşlar ve çocuklar hafta sonu tiyatro keyfi yaşadı. Devamı haberimizde...
Konyaaltı Belediyesi, ilçede bulunan okul ve yurtlarda yaşanabilecek doğal afet, yangın ve kazalarda acil müdahale durumunda alınacak önlemler noktasında tatbikatlarını sürdürüyor.