Lokumun Cesur Ruhu Senay Eser

Şenay Eser, lokum ve şekerleme sektöründe bir devrim yarattı. Alfakher Lokum'un kurucusu ve sahibi olarak, iş dünyasında kadınların gücünü ve yeteneklerini sergileyen bir örnek oldu.

Lokumun Cesur Ruhu Senay Eser

ŞENAY ESER: LOKUMUN CESUR RUHU

Şenay Eser, 1975 yılında Manisa'nın Akhisar ilçesinde doğdu. Kendisini lokum denildiğinde akla gelen lezzet, kalite ve tutku ile özdeşleşen bir isim olarak görenler, bu başarı hikayesinin arkasındaki cesaret dolu ruhu keşfetmeye başladılar.

Kamuyönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, Şenay Eser kadınların ekonomik güçlerine verdiği önemi vurgulayarak "Özgürlük kadının ekonomisindedir" diyerek iş dünyasına adım attı. Kadınların gücüne olan inancını iş yaşamında da pratiğe döken Şenay Eser, şirketinin %90'ını kadın çalışanlardan oluşturdu ve bu alanda öncü bir rol üstlendi.
2012 yılında Türkiye piyasasında 1 numara olan lokum çeşidiyle sektöre adını altın harflerle yazdıran Şenay Eser, lokum ve şekerleme sektöründe bir devrim yarattı. Alfakher Lokum'un kurucusu ve sahibi olarak, iş dünyasında kadınların gücünü ve yeteneklerini sergileyen bir örnek oldu.
Başlangıçta karşılaştığı zorluklar Şenay Eser'i durdurmadı, aksine daha da güçlendirdi. Tutkuyla işine sarıldı ve kaliteye olan bağlılığıyla sektörde çığır açtı. Alfakher Lokum, lezzetinin yanı sıra dürüstlük, adalet ve sürdürülebilirlik ilkelerine olan bağlılığıyla da tanındı. Şenay Eser'in liderliği altında olan firma, sadece müşterilerini değil, aynı zamanda çalışanlarını da önemsedi ve destekledi.
Şenay Eser'in hikayesi, iş dünyasında başarı elde etmenin yanı sıra, cesaret, azim ve tutku dolu bir yaşamın öyküsü oldu. Kendi alanında liderlik eden bir kadın olarak, diğer kadınlara da ilham kaynağı oldu. Hikayesi, kadın girişimcilerin potansiyellerini keşfetmeleri ve kendi başarı hikayelerini yazmaları için bir çağrı niteliği taşıyor.
Şenay Eser, lokumun cesur ruhu olarak, iş dünyasında ve yaşamın her alanında iz bırakan bir figür olarak hatırlanacak.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

ATSO Kadın ve Genç Girişimciler başkan ve Yönetimi Belirlendi
Antalya

ATSO Kadın ve Genç Girişimciler başkan ve Yönetimi Belirlendi

ATSO koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, yeni Başkan ve Başkan Yardımcılarını belirledi.

'Yeşil'e Dönmek' temasıyla 23-24 Kasım da topluyor
Muratpaşa

'Yeşil'e Dönmek' temasıyla 23-24 Kasım da topluyor

Muratpaşa Belediyesi’nin 23-24 Kasım’da toplayacağı “+0.5 Akdeniz’in Geleceği” çevre çalıştayında, genç girişimciler yeşil sektöre geçiş hikayelerini Antalyalı genç girişimciler, girişimci adayları, melek yatırımcılar ve öğrenciler için anlatacak.

Antalya 'da TOBB 100.yıl girişim zirvesi yapıldı
Antalya

Antalya 'da TOBB 100.yıl girişim zirvesi yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde düzenlenen 100. Yıl Girişimcilik Zirvesi, (G3) Antalya'da gerçekleştirildi.

63 bin lira ödüllü yarışmada başvuru süresi uzatıldı
Muratpaşa

63 bin lira ödüllü yarışmada başvuru süresi uzatıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi ASSİM İnovasyon’un, 63 bin lira ödüllü 4. İş Fikri Yarışması’nda başvuru süresi 31 Mart’a kadar uzatıldı.

İŞADAMI MEHMET CADIL, ANSİAD’IN KONUĞU OLDU
Antalya

İŞADAMI MEHMET CADIL, ANSİAD’IN KONUĞU OLDU

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen Girişimcilik Günleri final etkinlikleri kapsamında ANSİAD üyesi işinsanları ve girişimcilerin oluşturduğu isimler, Antalya’da lise ve üniversitelerde öğrencilere yönelik konferans veriyor.

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU
Antalya

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU

Nuray Özer, Eğitim sektöründe 10 yıl boyunca edindiği deneyimden ilham alarak, 2012 yılında eşi ERKAN ÖZER ile birlikte kendi adını verdiği markası NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI'nı kurdu.