Selvi Kılıçdaroğlu Antalya 'da üreten kadınlarla buluştu

Selvi Kılıçdaroğlu ilk olarak İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hurma’daki bitki üretim tesisini gezdi. 

Selvi Kılıçdaroğlu Antalya 'da üreten kadınlarla buluştu

 

Selvi Kılıçdaroğlu üreten kadınlarla buluştu
Antalya’da bulunan Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesisleri ile üretim seralarında incelemelerde bulundu.
Selvi Kılıçdaroğlu ilk olarak İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hurma’daki bitki üretim tesisini gezdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de eşlik ettiği ziyarette ilk olarak mevsimlik tohum atım bölümüne geçildi. Burada çalışan kadınlarla bir süre sohbet eden Selvi Kılıçdaroğlu, tohum atımı yaptı. Mevsimlik çiçeklerin üretildiği bölümde kadın işçilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ardından çelikleme yöntemiyle bitki üretimini yerinde gördü.

 

YILLIK 50 MİLYON TASARRUF

Tesiste 7 milyonu mevsimlik çiçek, geri kalanı çalı formunda bitki olmak üzere yılda 20 milyon üretim yapıldığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi üretimi sayesinde yıllık 50 milyon TL tasarruf sağladığını da belirtti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu tohumdan dikime çiçek ve bitkilerin üretim evreleri hakkında Selvi Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

HIDIRELLEZ İÇİN GÜL DİKTİ

Çim yapımı hakkında da bilgi alan Selvi Kılıçdaroğlu daha sonra Hıdırellez için gülfidanı dikti. Kılıçdaroğlu, gülfidanı altına dilek bilekliği marteniçka bağlayarak “Güzel günler görelim. Baharın bereketi ülkemizin her yanını sarsın” temennisinde bulundu. Selvi Kılıçdaroğlu, ziyaret sonunda Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) üyesi kadınların ikram ettiği pişiden yedi. Kadınlar, Kılıçdaroğlu’na içinde kendi imalatları olan yöresel ürünlerin yer aldığı sepet hediye etti.

BARBAROS ÇAY BAHÇESİNİ GEZDİ

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesis olarak yenilediği Barbabos Aile Çay Bahçesi’ni gezdi. Kılıçdaroğlu, burada personel ve vatandaşlarla sohbet etti.

MİNİKLERLE BİRARAYA GELDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yenigün Kreşi’ni de ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu, miniklerle biraraya geldi. Sınıfları gezen Kılıçdaroğlu, öğrencilerle boyama yaptı. Kreş öğrencileri ziyarette mini bir gösteri sundu. Gösteriyi büyük bir keyifle izleyen Selvi Kılıçdaroğlu, öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Büyükşehir Belediyesinden Hasta ve Yakınlarına Yatak Desteği
Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesinden Hasta ve Yakınlarına Yatak Desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi yatağa bağımlı vatandaşlara ve yakınlarına destek olmak amacıyla hasta yatağı yardımlarını sürdürüyor.

Başkan Böcek : “Korkuteli’ne kurulacak Sebze-Meyve Kurutma Entegre Tesisi 4 ayda tamamlanacak”
Korkuteli

Başkan Böcek : “Korkuteli’ne kurulacak Sebze-Meyve Kurutma Entegre Tesisi 4 ayda tamamlanacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteli’nde muhtar ve STK temsilcileri ile buluşarak

Büyükşehir ve ASAT’ın 2022 mali yılı kesin hesapları oy birliğiyle kabul edildi
Antalya

Büyükşehir ve ASAT’ın 2022 mali yılı kesin hesapları oy birliğiyle kabul edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı ve ASAT Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve ASAT’ın 2022 Faaliyet Raporu ile 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı kabul edildi.

Manavgat’ta sıcak asfalt çalışması
Manavgat

Manavgat’ta sıcak asfalt çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi, içme suyu alt yapısını yenilediği, Manavgat’ın Seydiler-Cevizler-Hacıali Mahalleleri grup yolunda deforme olan bölümleri asfaltlıyor.

Hasyurt Tarım Fuarı'nın 26'ncısı başladı
Finike

Hasyurt Tarım Fuarı'nın 26'ncısı başladı

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, 26’ncı kez kapılarını tarım sektörüne açtı.

Elmalı'da vatandaşlar iftar sofrasında buluştu
Elmalı

Elmalı'da vatandaşlar iftar sofrasında buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya'nın Elmalı ilçesinde verilen iftar yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.