Serik

Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ağırladı

Evliya Çelebi Değişim Projesi kapsamında paydaş okulu Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni misafir eden Serik Kız İHL konuk öğrencilerle çeşitli etkinlikle ve geziler düzenlediler

Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ağırladı

Kız İHL Gaziantep’ten Misafirlerini Ağırladı
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ağırladı.
‘Kültürden irfana Medeniyet Yolculuğu’ temalı Evliya Çelebi Değişim Projesi kapsamında paydaş okulu Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni misafir eden Serik Kız İHL konuk öğrencilerle çeşitli etkinlikle ve geziler düzenlediler. Program kapsamında, sosyal ve kültürel faaliyetler, okuma etkinlikleri ve Rasim Özdenören temalı söyleşi vb. etkinlikler gerçekleştirildi.
Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür İsmet Karakaya düzenlenen programla ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Okulumuz Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri olarak, ‘Kültürden irfana Medeniyet Yolculuğu’ temalı Evliya Çelebi Değişim Projesi kapsamında paydaş okulumuz olan Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni okulumuzda misafir ettik.
İlimizin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak ve yaşatmak adına farklı mekanlarda farklı etkinliklerle öğrencilerimiz için hazırladığımız programda sosyal ve kültürel faaliyetler, okuma etkinlikleri ve Rasim Özdenören temalı söyleşi vb. etkinlikler gerçekleştirildi. Bunların yanında rafting etkinliği, Kaleiçi gezisi ve yat turu, Aspendos Antik Tiyatro gezisi ve okulumuzda öğrencilere yönelik atölye çalışması yapıldı.
Bu proje ile farklı şehirlerdeki farklı kültürlere sahip öğrencilerin birbirleriyle tanışması ve kaynaşması sağlanmıştır. Okulumuz öğrencileri Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine giderek bir hafta boyunca o şehri ve o kültürü tanıdıktan sonra yine aynı şekilde Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de okulumuza gelerek ilimizi, ilçemizi ve bu bölgenin kültürünü ve projemizin teması Yedi Güzel Adam’dan biri olan Rasim Özdenören’i yakından tanımış oldular. Böylelikle kültürden irfana yapmış olduğumuz bu yolculuk heyecanlı, verimli ve güzel bir şekilde sonuçlanmıştır.”
Haber: Osman Türkçe   , Ayyıldız Toros Gazetesi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Serik CHP  Aday Adayı Kadir Kumbul  müracaat etti
Serik

Serik CHP Aday Adayı Kadir Kumbul müracaat etti

Serik devlet hastanesi Baş hekim yardımcısı Uzman doktor Kadir Kumbul, Serik CHP belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Eski Başkan Ramazan Çalık Yeniden Serik Belediye Başkan Aday Adayı .Prof. Dr. RAMAZAN ÇALIK kimdir
Serik

Eski Başkan Ramazan Çalık Yeniden Serik Belediye Başkan Aday Adayı .Prof. Dr. RAMAZAN ÇALIK kimdir

Serik Ak parti İlçe Başkanlığına Serik Belediyesine Aday Adayı olmak için Eski Başkan Ramazan Çalık Başvurusunu yaptı

Emre Taş Kimdir ?  Antalya
Serik

Emre Taş Kimdir ? Antalya

Emre Taş Kimdir ne iş yapar

Antalya Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği
Serik

Antalya Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kadınların vakitlerinden tasarruf etmesini sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Serik Büğüş Mahallesi’ne hamur yoğurma ve salça makineleri hibe etti. Devamı haberimizde...

Antalya İnşaat Mühendisleri  Serik’te Buluştu
Serik

Antalya İnşaat Mühendisleri Serik’te Buluştu

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) mevzuatların değerlendirilmesi gündemi ile Serik'te toplandı.

Antalya Serik'te Esnaf Olarak  40 yıl ve üstünde hizmet veren oda üyelerini plaket
Serik

Antalya Serik'te Esnaf Olarak 40 yıl ve üstünde hizmet veren oda üyelerini plaket

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, esnaf olarak 40 yıl ve üstünde hizmet veren oda üyelerini plaket ile ödüllendirdi.