TOBB ANTALYA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ANTALYA OSB’Yİ ZİYARET ETTİ
Antalya OSB ve ATSO Başkanı Ali Bahar’ın konuğu olan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Bölgede incelemelerde bulundu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu ve kurul üyeleri, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar ev sahipliğinde Bölgeyi ziyaret edip, incelemelerde bulundu. Kadınların iş dünyasındaki rolünün önemine vurgu yapılan toplantıda başta sanayide kadın istihdamı olmak üzere Antalya sanayisinin potansiyeli ve olanakları her açıdan ele alındı.
Toplantı sonrasında bir dizi ziyaret gerçekleştiren kurulun ilk durağı Antalya OSB Gündüz Bakımevi oldu. “Çalışan anneleri çocuklarından ayırmama” prensibi üzerine kurulmuş olan Gündüz Bakımevi’nde miniklerle bir araya gelen kurul üyeleri onlarla oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.
Sonrasında Türkiye’nin en iyi teknik kolejlerinden biri olan Antalya OSB Teknik Koleji’ne geçerek yemekhaneden spor alanlarına kadar geniş çapta incelemeler yapan kurul üyeleri son teknoloji cihazlarla donatılmış atölyelerde detaylı bilgi alırken kaynak simülasyon cihazını da deneme fırsatı buldular.
Son olarak Antalya OSB Teknopark ziyareti gerçekleştiren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Teknopark’ı gezdikten sonra kapsamlı bir toplantı yaparak, Teknopark’ın genel yapısı, bünyesinde bulunan şirketler, kuluçka tesisler ve girişimcilere sağladığı olanaklar hakkında bilgi aldılar. Antalya OSB’nin bölgeye ve ülkemize olan katkılarını yerinde incelemenin mutluluğunu dile getiren kurul üyeleri, Teknopark’ta yaptıkları incelemeler sonrası etkinliği sonlandırdılar.
Öğrencilerine sunduğu imkanlar, son teknoloji mesleki eğitim atölyeleri, alanında uzman eğitmenleri ile Türkiye’nin en iyi teknik
Bulgar heyet ile nokta atışı eşleştirilen Bölge firmalarının temsilcileri yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. 32 Bölge firmasının katıldığı B2B görüşmelerinde, olası iş birlikleri ve yeni ihracat bağlantıları değerlendirildi.
Antalya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya basını ile bir araya gelerek ilk yılında gerçekleştirdikleri hedefleri ve gelecek projelerini konuştu.
Korkuteli OSB, 2022 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar öncülüğünde, ihtisas OSB'den karma OSB'ye dönüştürülerek, yatırımcıların ve sanayicilerin dikkatine sunuldu.
Antalya OSB, elektrik ve atıksuyun ardından doğalgaz şebekesini de uzaktan izlenip kontrol edilebilir hale getirdi.
Dünyanın ilk modüler elektro gitarının ar-ge ve patent sürecini tamamlayan girişimci müzisyenler, üretim için Antalya OSB’yi seçti. İki buçuk milyon dolarlık bir yatırımla seri üretime geçecek olan Shark Gitar