Türkiye’deki en iyi ve en başarılı ilaçlama ekibine eğitim

Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, daha bilinçli ve doğru şekilde görev yapabilmeleri için düzenli olarak eğitim veriliyor.

Türkiye’deki en iyi ve en başarılı  ilaçlama ekibine  eğitim

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLAÇLAMA PERSONELİNE EĞİTİM
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörlerle mücadele kapsamında, Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü personeline eğitim verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadeleye yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, daha bilinçli ve doğru şekilde görev yapabilmeleri için düzenli olarak eğitim veriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çevre ilaçlaması konusunda danışmanlık yapan Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Çetin Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ilaçlama personeline 3 güne yayılan eğitim verildi.
TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ
Prof. Dr. Hüseyin Çetin, verdiği “Vektörlerle Mücadele” eğitiminde, haşereler hakkında bilgilendirme, haşerelerle mücadelede nelere dikkat edilmesi gerektiği, ilaçlar hakkında bilgilendirme, ilaçların nasıl kullanılması gerektiği, nerelere uygulama yapılması gerektiği, personelin çalışırken nasıl korunması gerektiği gibi konulara değinirken, kullanılan iş makinesi ve aletlerinin nasıl kullanılması gerektiğini de anlattı. Çetin, konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama personelinin, Türkiye’deki en iyi ve en başarılı ekip olduğunu söyledi.
EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Prof. Dr. Hüseyin Çetin, “Ülkemizde iklim değişikliği konusunda artış oldu. Bu sebeple de böceklerin üreme hızı arttı. Sivrisinekten başka fare, pire, karasinek, hamam böceği, kene gibi 20 farklı haşere türüyle de mücadele ediyoruz. Personele bu haşerelerle mücadele ederken nasıl daha başarılı olabileceklerini anlatıyoruz. Hem sahada hem de salonda eğitimlere devam edeceğiz.” dedi.
“KAPLARI TERS ÇEVİRİN”
Eğitimin sonunda, Prof. Dr. Hüseyin Çetin, personelin merak ettiği soruları cevapladı. Prof. Dr. Hüseyin Çetin, vatandaşlardan da ricada bulundu. Çetin, vatandaştan, sineklerin üremelerine neden olan durgun su birikebilecek kapları ters çevirmelerini istedi. Bundan sonraki süreçte de belirli aralıklarla eğitimler devam edecek. Ayrıca, sahada uygulamalı eğitimler de yapılacak.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Aksu'da Yerleşim Yerlerine Yakın  Yangın  Seralar Zarar Gördü
Aksu

Antalya Aksu'da Yerleşim Yerlerine Yakın Yangın Seralar Zarar Gördü

Antalya ili Aksu’ya bağlı Fatih ve Macun Mahallelerinde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

Plastik ile Mücadele Etkinliği Konyaaltı sahilinde
Antalya

Plastik ile Mücadele Etkinliği Konyaaltı sahilinde

Projenin, ikinci ayağı Büyükşehir Belediyesinin Konyaaltı Varyant EKDAĞ Sosyal Tesisleri’nde deniz ve kıyı temizliğiyle başladı.

Antalya Büyükşehir Meclisi Toplandı Başak Mesut Kocagöz Alkışlarla Karşılandı
Kepez

Antalya Büyükşehir Meclisi Toplandı Başak Mesut Kocagöz Alkışlarla Karşılandı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde grubu bulunan siyasi partilerin grup sözcüleri de Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e geçmiş olsun dileklerini iletti

Antalya’yı ilk kez metro ile tanıştıracak olan 4. Aşama Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı’nın ihalesi yapıldı
Antalya

Antalya’yı ilk kez metro ile tanıştıracak olan 4. Aşama Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı’nın ihalesi yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer alan ve Antalya’yı ilk kez metro ile tanıştıracak olan 4. Aşama Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı’nın ihalesi yapıldı. Yaklaşık maliyeti 12 milyar 449 milyon 604 bin lira olarak açıklanan projeye 5 firma teklif sundu.

Gençlere İstihdam İmkanlı Kurslar Başladı
Antalya

Gençlere İstihdam İmkanlı Kurslar Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin iş gücüne katılımlarını artırarak ekonomik bağımsızlıklarını sağlamak ve yenilenebilir enerji sektöründe istihdam imkanı sunmak için Güneş Enerjisi Okulu Projesi’ni gençlerle tanıştırdı.

Başkan Muhittin Böcek'e Coşkulu Karşılama
Antalya

Başkan Muhittin Böcek'e Coşkulu Karşılama

Antalya’da ikinci kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Muhittin Böcek, belediye önünde düzenlenen törenle görevine başladı.