2024'TE ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ, YAĞLI GÜREŞ LİGİNE DAHİL EDİLDİ
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu dün yaptığı duyuru ile 26.04.2024 tarihinden itibaren Yağlı Güreş Müsabaka Talimatı ve Yağlı Güreş LİGİ Müsabaka Talimatında bazı değişiklikler yapıldığı duyuruldu.
Talimatlarda yapılan değişikliklere göre;
ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ LİGE DAHİL EDİLDİ.
ELMALI, LİG GÜREŞLERİNİN FİNALİ OLARAK KABUL EDİLMİŞ VE KAZANAN PEHLİVANA EKSTRA 10 PUAN VERİLECEK.
LİGDE EKSTRA VERİLECEK PUANLAR
SEKAPARK'DA 3 PUAN,
KURTDERELİ'DE 5 PUAN,
ELMALI'DA 10 EKSTRA PUAN VERİLECEK.
Ayrıca yeni sezonda Başpehlivan güreşlerinin 40 dk dan 30 dk ya indirildiği konuşuluyor.
Talimatları inceliyoruz! Yapılan yeni değişiklikler ile ilgili bilgi vereceğiz.
...
Haber: baspehlivanlar
Belediye Başkanı Halil Öztürk Gençleri Eğlenceye Davet etti Sürpriz Eğlenceler var
Kırkpınar'dan daha eski olduğu belirtilen, 1352'den beri namlı pehlivanların kispet giydiği Tarihi Antalya Elmalı Yağlı Güreşleri bu yılda yapılacak. Güreş tutkunları şimdi Güreş tarihini merak ediyor. Peki, Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri ne zaman? Hangi Başpehlivanlar katılacak
667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde başpehlivan Ali Gürbüz oldu. Antalya'nın Elmalı ilçesinde düzenlenen 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde finalde İsmail Balaban ile güreşen son Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz başpehlivan oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi işbirliğiyle 12-17 yaş arası çocukları farklı branşlarda spora teşvik etmek için ücretsiz güreş eğitimi veriyor.