SON 5 YIL BAŞPEHLİVANLAR
EN ÇOK BAŞPEHLİVANLIK (1.LİK) KAZANANLAR
2018 ile 2023 yılları arasında, son 5 yılda irili ufaklı 439 yağlı güreş turnuva düzenlenmiş. Birçok pehlivan bu turnuvalarda Birincilik sevinci yaşamış.
Son 5 yılda en çok Birincilik yaşayan başpehlivan Ali Gürbüz olmuş. Toplam 61 turnuva kazanan Ali açık ara ilk sırada yer almış.
38 Birincilik kazanan İsmail Balaban 2.sırada yer almış.
İsmail’i çok yakından takip eden Orhan Okulu 37 Birincilik ise 3.sırada yer almış.
Geçen yıl az turnuva kazanan Recep Kara son 5 yılda 30 Birincilik kazanarak 4.sırada yer almış.
Tabloda Kırkpınar Başpehlivanı ünvanı olmayan tek isim olan Hüseyin Gümüşalan 24 Birincilik kazanmış.
Mustafa Taş son 3 yıldır başpehlivan olmasına rağmen kazandığı 20 Birincilik ile tabloda kendine yer bulmayı başarmış.
#kırkpınar #kumluca #elmalı #kurtdereli #wrestling #oilwrestling #pehlivan #antalya #edirne #yağlıgüreş
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.
CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 1. Etab'ı Manavgat Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan'ı yenen İsmail Balaban Başpehlivan oldu.
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu dün yaptığı duyuru ile 26.04.2024 tarihinden itibaren Yağlı Güreş Müsabaka Talimatı ve Yağlı Güreş LİGİ Müsabaka Talimatında bazı değişiklikler yapıldığı duyuruldu.
Antalya Manavgat belediyesi nin Türk güreşine armağan ettiği isim İnanılmaz yetenekli, Hızlı, Karışık ve kararlı... Minder, Yağlı fark etmiyor âdeta bir makina! Afyon'da yapılan Türkiye Şampiyonasında Show yaptı şampiyon oldu...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi işbirliğiyle 12-17 yaş arası çocukları farklı branşlarda spora teşvik etmek için ücretsiz güreş eğitimi veriyor.