Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Son yıllarda yağlı güreşin başkenti olan Antalya Kırkpınar’a da ağırlığını koydu. Kırkpınar’da altın kemer kovalayacak olan 40 başpehlivanın 22’si Antalya’dan veya Antalyalı. 2009 yılından beri yapılan son 14 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 13’ünü Antalyalı başpehlivanlar kazandı. Hedef ebedi kemeri Antalya’ya getirmek.
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonunun Kırkpınar'da format değişikliğine gitmesi nedeniyle tarihinde ilk kez lig usulü puanlamayla sporcuların katılım hakkı elde ettiği organizasyonda güreşler bu yıl erken start alacak.
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.
CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 1. Etab'ı Manavgat Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan'ı yenen İsmail Balaban Başpehlivan oldu.
Kumluca Şehir Stadı'nda 28 Nisan 2024 pazar günü gerçekleştirilen güreşlere, farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Güreşlerde 70'i başpehlivan olmak üzere 13 kategoride sporcular, rakipleriyle mücadele etti.
Finalde rakibi Enes Doğan'ı yenen Fatih Atlı 25.Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı oldu.
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu dün yaptığı duyuru ile 26.04.2024 tarihinden itibaren Yağlı Güreş Müsabaka Talimatı ve Yağlı Güreş LİGİ Müsabaka Talimatında bazı değişiklikler yapıldığı duyuruldu.
Belediye Başkanı Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu, göreve geldikten sonra Kumlucalılar için çok önem taşıyan ata sporu güreş organizasyonu için çalışmalara profesyonel ekibiyle hızlı bir şekilde başladı.
2018 ile 2023 yılları arasında, son 5 yılda irili ufaklı 439 yağlı güreş turnuva düzenlenmiş. Birçok pehlivan bu turnuvalarda Birincilik sevinci yaşamış.
Kepez Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, yağlı güreşin çok sevildiği şehre, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi gibi bir tesis kazandırdı.
Antalya Manavgat belediyesi nin Türk güreşine armağan ettiği isim İnanılmaz yetenekli, Hızlı, Karışık ve kararlı... Minder, Yağlı fark etmiyor âdeta bir makina! Afyon'da yapılan Türkiye Şampiyonasında Show yaptı şampiyon oldu...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi işbirliğiyle 12-17 yaş arası çocukları farklı branşlarda spora teşvik etmek için ücretsiz güreş eğitimi veriyor.
Ülkenin dört bir yanından gelen birbirinden namlı başpehlivan develerin katılımı ile gerçekleştirilen gösteriler vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi
10 Aralık 2023 Pazar günü Elmalı Belediyesinin bu yıl 2.sini gerçekleştireceği Elmalı Folklorik Deve güreşlerinde Develer Elmalı'da Görücüye çıktı
Kepez Belediyesinin Varsak bölgesine kazandırdığı güreş sahasının çimleri yeşerdi. Devamı haberimizde...
Serik Güreşleri'nde başpehlivanlık mücadelesini kazanan Yusuf Can Zeybek, Serik Güreşleri Ağası Veli Demir tarafından verilen elektrikli araç ödülünün sahibi oldu.
Serik Güreşleri’nde yarı finale kalan başpehlivanlar Güreşleri tamamladı
Serik Güreşleri’nde yarı finale kalan başpehlivanlar belli oldu. Yarı finale İsmail Balaban Mustafa Batu’ya, Orhan Okulu’da Kürşat Şevki Korkmaz’a yenilerek elendi.Yusuf Can Zeybek ve İsmail Koçyarı finale kaldı. İlk finalist İsmail Koç oldu
Aksu Güreşleri Başpehlivanı kim oldu. Antalya Aksu Güreşlerinde Oldukça zorlu geçen finalde ise Cengizhan Şimşek’i yenen Mehmet Yeşil Yeşil başpehlivanlık kemerini kazandı. Güreş ağalığını ise Şahin Kırbıyık aldı.
Antalya Güreş ağası Yörük beyi Korkuteli Gündem Gazete Sahibi Hamdi Sarıca Oğlu Ahmet Sarıca Yağmur Kocaman ile Evlendi .
Burdur ili Bucak İlçesi Organize Bölgesinde Faaliyet gösteren Çetin Mermer İtalya Verona'da Uluslararası Mermer Fuarı’na katıldı.
Ağalık ihalesini geçen yılın Elmalı güreş ağası Hakan Çetin 14 milyon 7 bin TL’ye tekrar aldı.671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını final mücadelesinde Osman Kan’ı yenen Ali Gürbüz kazandı.
10 Eylül 2023 pazar günü yapılan geleneksel 671 Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı Kim oldu Osman Kan İle Güreşen Ali Gürbüz Başpehlivan oldu