10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Korkuteli Tarihi buluşma öncesi ilçeye atanan bürokratlardan Sağlık Müdürü Birgül Tezcan, Emniyet Müdürü Muharrem Yavuz ve diğer yetkililere "Hayırlı olsun" ziyaretlerinde bulunan başkan Adnan İmirgi ile dernek yönetim kurulu üyeleri son ziyaretlerini 31 Mart seçimlerinin galibi Belediye Başkanı Saniye Caran'a yaptılar...
Antalya Aksu'da Kaldırım ve yeşil alan işgallerine müsamaha gösterilmeyeceğinin altını çizen Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Çelik, “Kundu ve Kemerağzı’nın örnek bir turizm merkezi haline geleceğini söylemiştik. Bu sözümüzün arkasındayız. Mağduriyet yaşamak istemeyen esnafımız kurallara uymalı” diye konuştu.
Ümmü Sıla Kutluata, İzmir'de düzenlenen Üst Minikler Kadınlar Boks Türkiye Şampiyonası'nda 57 kilogram kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak Antalya Kumluca ilçemize gurur yaşattı!
Antalya’daki sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Antalya Korkuteli ilçesi Yeni Mahalle’de inşa edilecek olan Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.
Mahkeme ihaleyi iptal etti . Başkan Ümit Uysal "30 yıl aradan sonra ilk kez Bambus'ta kamu idaresi olarak bulunuyor olmaktan, yerel yönetim olarak bulunuyor olmaktan, burayı koordine ediyor olmaktan mutluyuz, hayırlı olsun.”
Antalya Kepez Belediyesinin, ünlü Kazak ozanı ve atışma geleneğinin ustası Jambıl Jabayev’in ismini verdiği parka, Türk halklarının kadim geleneksel müzik aleti olan çift telli dombranın anıtı dikiliyor.
Antalya'nın sevilen ve tanınmış iş insanı Tarkan Göncü’nün oğlu, HMG Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mert Göncü, Delal Gökalp ile dünya evine girdi. Nikahı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kıydı
Projenin, ikinci ayağı Büyükşehir Belediyesinin Konyaaltı Varyant EKDAĞ Sosyal Tesisleri’nde deniz ve kıyı temizliğiyle başladı.
Yaz mevsimi ile birlikte bayram tatilini de fırsat bilen karavan tutkunları Karavan Park’ta konforlu, güvenli ve huzurla tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Karavan severler, projenin diğer illere de örnek olmasını istiyor.
Antalya Elmalı ilçesi Yuva mahallesinde daha önce inşaat çalışmalarını tamamlanan sulama suyu deposu faaliyete geçti.
Antalya ili Korkuteli Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu; İlçe birincileri çıkaran, Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğrenci yerleştiren, 15 kişilik sağlıklı ve ferah sınıf ortamında, Yabancı Dil Ağırlıklı (İngilizce ) nitelikli bir eğitim ortamı sunmaktadır.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Dünyada örneği olmayan bu bedel ile Antalya'nın dört adet temel ulaşım ve üretim altyapısının tamamlanacağına dikkati çeken Badak, Bakanlığın Konaklı-Serik 122 kilometre, 100 bin/gün araç geçiş garantili 3.2 milyar avro maliyetli 2x3 şeritli YİD otoyol ihalesini incelemeye davet ettiğini söyledi.
Elmalı'da 850 hektar büyüklüğündeki Avlan Gölü de sıcak havalardan nasibini alarak bu yıl erken kurudu
Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, daha bilinçli ve doğru şekilde görev yapabilmeleri için düzenli olarak eğitim veriliyor.
Antalya ili Korkuteli ilçesi Aşağı Pazar mahalle muhtarı Tekin Korucu ve azaları kurban kesemeyen ailelere kurban payı ulaştırmak için hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü oldu
DUA İLE SONA ERDİ Konuşmaların ardından, Abdal Musa Semah Ekibi sahne aldı. Sanatçı Sevcan Ezgi’ninde verdiği konserle coşan vatandaşlar, Kültür Bakanlığı Korosu, Alevi Bileşenleri Semah Ekibi ve Eren Özütemiz Konserini ilgiyle izledi.
TÜRSAB Başkan Başdanışmanı Hamit Kuk, Arefe gününde aynı zamanda karayolu ile şehre gelen turist sayısında da rekor kırıldığını belirterek, “17 milyon yolcu beklentimizi karşılayacağız” dedi.
NİTELİKLİ CİNSEL SALDIRIDAN AYRI AYRI CEZALANDIRILMASI İSTENDİ Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle Cantimur hakkında Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.SANIK İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.