AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı. AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü olarak duyuruldu. Hakan Tütüncü kimdir?
AK Parti Belediye Başkanı tanıtım toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklanmayan büyükşehir ve illerin belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısında duyurdu.
Antalya'da uzun süredir merakla beklenen soru ise cevap bulmuş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Hakan Tütüncü olduğunu duyurdu.
Hakan Tütüncü, 15 Haziran 1979 tarihinde Antalya'da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Antalya'da tamamlayan Hakan Tütüncü, 2001'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
Antalya Barosuna kayıtlı Serbest Avukatlardan olan Hakan Tütüncü, 2001'de Ak Parti'nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003'de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004'de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev alan Tütüncü, 2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.
2009 Yerel Seçimlerinde AKPARTİ KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI Adayı olan Hakan Tütüncü, 2009'da seçildiği Kepez Belediye Başkanlığı görevini 2014 Yerel Seçimlerinde ikinci kez kazandı. 2019 seçimlerinde seçmenlerin teveccühü ile 3. Kez seçilen Hakan Tütüncü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.
Halen Kepez Belediye Başkanı olarak görevini sürdüren Hakan Tütüncü, ayrıca 71 Üye Belediyesi bulunan Antalya Merkezli AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ'nin 2014'den bu yana Başkanlığını da sürdürüyor.
Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü’ye ziyaretlerinde Cumhur İttifakı Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti
Korkutelililer Derneği'nin (ANTKORDER) Şöförler Odası binasının görkemli salonunda düzenlediği, yaklaşık 1000 kişinin katıldığı.. Dernek Başkanı Adnan İmirgi ve Yönetim Kurulu tarafından Özenerek hazırlanan iftar yemeği,
Büyük Birlik Partisi Kepez Belediye Başkan adayı Kürşat Tatar, "Antalya'nın hiçbir ilçesinde göremeyeceğiniz yollar bugün Kepez'de kazandırılıyor.
Kepez Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, yağlı güreşin çok sevildiği şehre, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi gibi bir tesis kazandırdı.
Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, kuvvetli yağış ve hortumdan zarar gören Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerindeki çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Antalya mitinginde konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti belediyesinin iktidarda olduğu yıllar, Antalya’nın en güzel yıllarıydı. Hizmet yıllarıydı. Maalesef son 5 yıl, Antalya’nın kayıp yılları oldu. Biz, Antalya’nın altın çağını başlatmaya hazırız.”dedi.