TÜTÜNCÜ KORKUTELİ VE ELMALI KÖYLERİNDE
Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini dolaştı. Tütüncü, ziyaretlerine “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Korkuteli Büyükköy’den başladı.
Antalya’nın dört bir yanını karış karış gezen Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, seçim çalışmaları kapsamında Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini ziyaret etti. Günün ilk ziyaretine “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Büyükköy’den başladı. Tütüncü, atalarını yad etti, Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Önal’a destek istedi. Köy sakinleri ile bir araya gelen Tütüncü, Antalya’nın altın çağı’nda çiftçilere sağlanacak destekleri anlattı. 1 Nisan’dan sonra en güzel hizmetlerin Antalya’ya, 19 ilçesine ve tüm köylerine geleceğini söyledi. Tütüncü, evi yanan bir vatandaşı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Büyükköy ve Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneğine de uğradı.
CAMİ’DE BİZİM CEMEVİ’DE BİZİM
Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü’ye ziyaretlerinde Cumhur İttifakı Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti. Köy sakinlerine seslenen Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami’de bizim Cemevi de bizim. Kepez’de camide yaptık, Kepez’de cemevi de yaptık.” diye konuştu. Kepez’de kendisinden Cemevi yapılması istendiğini ve Altınova’ya Pir Sultan Abdal Cemevi’ni yaparak, teslim ettiklerini hatırlatan Tütüncü, “Biz kardeşiz, biz etle tırnak gibiyiz.” dedi.
TEKKE KÖYÜ’NE MİSAFİRHANE GELİYOR
Tütüncü, Elmalı Tekke Köyü’ne yapılacak hizmetlerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan istişareye değindi. Dergah’ın renovasyonunun tamamlanacağını, bir kütüphane kazandıracaklarını, konser alanı, müze ve çevre düzenlemesi ile Dernek binası ve konferans salonunun yenileneceğini söyledi. Elmalı Tekke köyünü ziyaret edecek misafirler içinde bölgeye misafirhane yapılması gerektiğine değinen Tütüncü, “Abdal Musa Türbesi’nin misafirhanesini en güzel şekilde yapıyoruz ve hediye ediyoruz. Huzur-u pire gelirken eserlerimizle gelmiş olalım. Emeğimizle gelmiş olalım.” dedi. Tütüncü, bölgedeki çocuk bahçeleri, spor alanları, halı saha ihtiyaçlarının da en güzel şekilde tamamlanacağını söyledi.
S
Tütüncü, bir sonraki ziyaretini de Elmalı Akçaeniş Köyü’ne gerçekleştirdi. 1 Nisan’dan itibaren hizmetlerinde eserlerinde en güzelini Akçaeniş Köyü’ne getireceklerini söyledi.
Korkutelililer Derneği'nin (ANTKORDER) Şöförler Odası binasının görkemli salonunda düzenlediği, yaklaşık 1000 kişinin katıldığı.. Dernek Başkanı Adnan İmirgi ve Yönetim Kurulu tarafından Özenerek hazırlanan iftar yemeği,
Büyük Birlik Partisi Kepez Belediye Başkan adayı Kürşat Tatar, "Antalya'nın hiçbir ilçesinde göremeyeceğiniz yollar bugün Kepez'de kazandırılıyor.
Kepez Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, yağlı güreşin çok sevildiği şehre, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi gibi bir tesis kazandırdı.
Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, kuvvetli yağış ve hortumdan zarar gören Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerindeki çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Antalya mitinginde konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti belediyesinin iktidarda olduğu yıllar, Antalya’nın en güzel yıllarıydı. Hizmet yıllarıydı. Maalesef son 5 yıl, Antalya’nın kayıp yılları oldu. Biz, Antalya’nın altın çağını başlatmaya hazırız.”dedi.
Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya’nın Altın Çağı Projelerini açıkladı.