Finike

Antalya Hasyurt Tarım Fuarı 8- 10 Mayısta Açılacak

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan "Hasyurt Tarım Fuarı", Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde bu yıl 8-10 Mayıs tarihlerinde 27'nci kez gerçekleştirilecek. 

Antalya Hasyurt Tarım Fuarı  8- 10  Mayısta Açılacak

HASYURT TARIM FUARI 8-10 MAYIS’TA 27. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

BAŞKAN BÖCEK’TEN FUARA DAVET

ANTALYA ÜRETECEK, TÜRKİYE KAZANACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliği taşıyan, bu yıl 8-10 Mayıs tarihlerinde 27’ncisi düzenlenecek Hasyurt Tarım Fuarı’na tarım sektörünün tam paydaşlarını davet etti. Başkan Böcek, tarım sektörüne desteklerinin yeni dönemde de artarak devam edeceğini belirterek, “Antalya üretecek, Antalya kazanacak, Antalya üretecek Türkiye kazanacaktır. Üreten ülke güçlü ülkedir” dedi.

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan "Hasyurt Tarım Fuarı", Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde bu yıl 8-10 Mayıs tarihlerinde 27'nci kez gerçekleştirilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda 27. Hasyurt Tarım Fuarı ile basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Tarım Konseyi ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikci, Kumluca Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Özçetinkaya, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Özen katıldı.
HERKESİN BAŞKANIYIM
Başkan Muhittin Böcek, ikinci dönemin ilk basın toplantısında 31 Mart yerel seçimlerinde destek veren, vermeyen tüm Antalyalılara teşekkür etti. Başkan Böcek, “Antalya’da Konyaaltı’nda 4 dönem belediye başkanlığından sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde ikinci dönemi üst üste kazanan ilk belediye başkanı olarak, herkesin başkanı olacağım. Antalya’da kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
PROJELERİMİZLE TÜRKİYE’DE ÖNCÜ OLDUK
Hasyurt Tarım Fuarı’nın 8-10 Mayıs tarihleri arasında kapılarını 27’inci kez açacağını söyleyen Başkan Böcek, “2019 yılından bugüne kadar, yerelden kalkınma projelerimiz ile çiftçinin, üreticinin her daim yanında olduk. Kapalı devre sulama sistemleri, ekipman destekleri, tohum fide fidan destekleri, sulama kooperatiflerine enerji desteği, akıllı tarım uygulamaları gibi birçok projemizle Türkiye’deki belediyelere öncü olduk. Tarım sektöründeki paydaşların bir araya geldiği, tarımın kalkınmasına ivme kazandıran fuarlarımızdan biri olan Türkiye’nin ilk tarım fuarı Hasyurt Tarım Fuarı’na da bu nedenle önem veriyoruz” diye konuştu.
50 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ
Fuarın tarım açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Muhittin Böcek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Fuarımızda ziyaretçiler; yeni hizmet ve ürünleri tanıyacak, yapacakları görüşmelerle çalışmalarına katkı sağlayacaklardır. Ayrıca yeni iş ve ticari birliktelikler kurarak ürün ve üretimlerini daha değerli hale getirme fırsatlarını bulacaklar. Geçtiğimiz yıl fuarımızda 87 firma yer almış ve 24 bin 352 ziyaretçi katılım sağlamıştı. Bu yıl ise 100 civarında firmanın katılımı ile 50 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Tarıma yönelik desteklerimiz yeni dönemimizde de artarak devam edecektir. Antalya üretecek, Antalya kazanacak, Antalya üretecek Türkiye kazanacaktır. Çünkü “üreten ülke güçlü ülkedir.”
SEKTÖR PAYDAŞLARI BULUŞACAK
Antalya Tarım Konseyi Başkanı ve ATB Başkanı Ali Çandır ise, “Hasyurt Tarım Fuarı ile
sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve en son tarım uygulamaların tanıtılmasının amaçlıyoruz. Fuar, bitki beslemeden gübreye, zirai ilaçtan tohuma ve fideye, sera plastiğinden mekanizasyona kadar tarım sektöründe her alanından katılımcıya geniş bir yelpazede ürün ve hizmetleri sergileme imkânı sunacak” dedi.
FİNİKE PORTAKALI DALINDA KALDI
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Hasyurt Tarım Fuarı’nın sektörün bütün paydaşlarına büyük katkı sunduğunu ifade ederek, “İlçemiz dünyaca ünlü bir tarım ürünü olan Finike Portakalı’nın anavatanıdır. Çok değerli portakalımız hak ettiği karşılığı alamamış ve ne yazık ki bu yıl dalında kalmıştır. Bu fuarda en önemli amaçlarımızdan biri de Finike Portakalımızın hak ettiği karşılığı bulmasını sağlamaktır. Bunun için fuarımızda üreticilerimizi yeni teknolojilerle buluşturarak Finike Portakalımızı katma değerli bir ürüne dönüşmesini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.
FUARA DAVET
Kumluca Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Özçetinkaya’da tarım sektörünün tüm paydaşlarını Hasyurt Tarım Fuarı’na davet etti. Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Özen ise fuarda Batı Akdeniz tarım sektöre için büyük önem taşıyan Kaş Gıda, İhtisas Organize Sanayi projesinin tanıtımını yapacaklarını kaydetti.
PANELLER VE YARIŞMALAR DÜZENLENECEK
27. Hasyurt Tarım Fuarı’nın ilk günü 8 Mayıs Çarşamba saat 14.00’te Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım moderatörlüğünde “Söz Çiftçide Programı” düzenlenecek. İkinci gün, 9 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde budamadan, hastalıklar ile mücadeleye, fizyolojiden reçel yapımına kadar birçok bilginin sunulacağı “Narenciye Yetiştiriciliği” paneli gerçekleştirilecek. İkinci gün, saat 14.00’te ATB Basın Danışmanı Vahide Emel Yanık’ın moderatörlüğünde bölgedeki ziraat odası başkanlarının katılımıyla “Batı Antalya Tarımı” panelinde bölgenin sorunları ele alınacak. Üçüncü ve son gün 10 Mayıs Cuma saat 11.00’de Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Seda Özel’in moderatörlüğünde “TARIM-GES Uygulamaları” paneli düzenlenecek. Saat 14.00’te ise, Finike, Kumluca, Demre, Kaş, Elmalı ve Korkuteli’nden katılacak çiftçi ailelerimiz ile “Çiftçi Aileler Yarışıyor Ödüllü Bilgi Yarışması” düzenlenecek. Yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5 bin TL, özel ödül olarak katılımcı her aileye 2.500 TL para ödülü ile toplam 30 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Hasyurt Tarım Fuarı'nın 26'ncısı başladı
Finike

Hasyurt Tarım Fuarı'nın 26'ncısı başladı

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, 26’ncı kez kapılarını tarım sektörüne açtı.

Finike Hasyurt Tarım Fuarı Açıldı
Finike

Finike Hasyurt Tarım Fuarı Açıldı

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde 27’nci kez kapılarını açtı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarımın başkenti Antalya’da

2'nci Kaş Tarım Fuarı açıldı
Kaş

2'nci Kaş Tarım Fuarı açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 25-27 Nisan’da ikincisi düzenlenen “Tarım, Seracılık, Gıda ve Tarım Makineleri İhtisas Fuarı” törenle açıldı.

Finike bir değerini daha kaybetti. Uğur Kamil Karcı  vefat etti
Finike

Finike bir değerini daha kaybetti. Uğur Kamil Karcı vefat etti

Finike'nin sevilen yüzü Hayırsever iş insanı Uğur Kamil Karcı hayatını Kaybetti

Başkan Hakan Tütüncü Finike’de ilgi ile karşılandı
Finike

Başkan Hakan Tütüncü Finike’de ilgi ile karşılandı

Antalya’nın Altın çağının yaşayacağını belirten Tütüncü” Finike’mizde Yörük ateşini yaktık.

Atay Uslu Antalya'da Hakan Tütüncü Finike'de Cenk Tütüncü ile Eser siyaseti
Finike

Atay Uslu Antalya'da Hakan Tütüncü Finike'de Cenk Tütüncü ile Eser siyaseti

TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, AK Parti Finike İlçe Teşkilatı ile birlikte Cumhur İttifakı ve MHP Finike Belediye Başkanı Adayı Cenk Şimşek ve MHP ilçe teşkilatını ziyaret etti. FİNİKENİN GENÇ ADAYI CENK ŞİMŞEK…