Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Kaş Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu'nu Ziyaret Etti
Planlı programları kapsamında Kaş'da bulunan İl Müftümüz Sayın Nazif Fethi Yalçınkaya,
gerçekleştirdiği kurs ziyaretinde hafız adaylarıyla yakından ilgilendi ve onlarla sohbet etti.
Burada açıklama yapan Müftü Yalçınkaya, " Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu'nda asrın ihtiyaçlarına müdrik, maddi-manevi ilimlerle mücehhez, içinde bulundukları zamanla beraber var olacakları zamanın şartlarına göre yetişen, zaman bendedir, mekan bana emanettir şuurunda bir geleceğin nesillerini emanet bilinciyle yetiştiriyoruz." dedi.
İl Müftümüz Sayın Nazif Fethi Yalçınkaya'ya, İl Müftü Yardımcısı Sayın Ramazan Özgün Türkmen,
İlçe Müftümüz Sayın Turgut Topaloğlu, Konyaaltı İlçe Müftüsü Sayın Orhan İmamoğlu ve Demre Müftüsü Sayın Kemal Akpınar refakat etti.
Gayretleri nedeniyle kurs görevlilerimize teşekkür eden Müftü Yalçınkaya, ayrıca hafızlığını bitiren öğrencilere burslarını vererek başarı dileğinde bulundu. Ziyaret programı hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.
Tarihi ve kültürel dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kaş’ta bu yıl 3. Kez düzenlenen “Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali” başladı.
Antalya Kaş Müftülüğüne bağlı faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur'an kursları tarafından yıl sonu programı gerçekleştirildi.
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kaş Belediye Başkanlığını kazanan Erol Demirhan, düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı.
Kaş'ta vatandaşlar gözlerini seçim sonuçlarına dikti. Yerel seçim sonuçlarıyla belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirleniyor.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Cumhur İttifakı’nın ilçe başkanları, muhtarlar, turizm ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri de katıldı.