Kepez

Antalya Kepez Belediyesi Mali Krizi Çözüldü

Antalya Kepez Belediye Meclisi, önceki yönetim döneminde açılan bazı davalardan dolayı belediyeye haciz yapılması işlemini kredi teminat mektubu ile çözdü.

Antalya  Kepez Belediyesi Mali Krizi Çözüldü

KEPEZ MECLİSİ MALİ KRİZİ ÇÖZDÜ
Kepez Belediye Meclisi, önceki yönetim döneminde açılan bazı davalardan dolayı belediyeye haciz yapılması işlemini kredi teminat mektubu ile çözdü.
***
Kepez Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında 9 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan Belediye Başkan Vekili Altekin,
“Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün sizlere selam ve sevgilerini iletiyorum. Kendisi mecliste alacağımız kararların Kepez halkımız için hayırlı olmasını diliyor ve hepinize selamlarını sunuyor.” dedi.
“BÜTÇE BİZİMLE DAHA İYİ OLACAK”
Nisan Meclisinde alınan kararların görüşülmesi ve oylanmasının ardından Mayıs toplantısında, 2023 yılı Taşınır Kesin Hesabı ile 2023 yılı Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesine geçildi. İlk oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen taşınır kesin hesabı ile bütçe kesin hesabı meclisin ikinci oturumunda komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
2023 yılının gerçekleşen bütçesinin yaklaşık yüzde 91 oranında olduğunun dile getirildiği mecliste Başkan Vekili Altekin, “Bütçenin önümüzdeki yıllarda bundan daha yüksek oranda tutması noktasında yönetim olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan şüpheniz olmasın.” dedi.
MECLİS GAYRİ NAKDİ KREDİ YETKİSİ VERDİ
Mayıs ayı meclis toplantısının bir diğer gündem maddesi de; gayri nakdi kredi teminatı oldu. Önceki yönetim döneminde belediye aleyhine adli ve idari yargı makamlarınca davalar açılmıştı. Açılan davalarda ödeme yapılması için davaların kesinleşmesi bekleniyordu. Ancak ilk derece mahkemesi karaları ile çıkan bedeller davacı taraflarca kesinleşme şartı beklenilmeksizin icraya konu ediliyor.
Kepez Belediyesi’nin tüm banka hesaplarına, taşınır ve taşınmazlarına, 3.kişilerdeki alacaklarına haciz konuluyor. Kepez Belediyesi bu konudaki mağduriyetin önüne geçilebilmesi ve söz konusu davaların kesinleşmesine kadar geçecek sürede kullanılmak üzere 100 milyon TL'ye kadar Yurt içinde Yerleşik Kamu ve Özel Bankalardan Teminat Mektubu alınması için meclisten yetki istedi.
Plan ve Bütçe Komisyonun onay verdiği rapor mecliste görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
Meclisin 1. Oturumunda Plan Bütçe Komisyonu’na sevk edilen gündem maddeleri, meclisin 2 oturumunda oy birliğiyle kabul edildi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Kepez Belediye Başkan vekili Prof.Dr. Refik Emre Altekin seçildi
Kepez

Antalya Kepez Belediye Başkan vekili Prof.Dr. Refik Emre Altekin seçildi

KEPEZ'DE VEKİL PROF.DR.ALTEKİN Kepez Belediye Meclisi, görevine dönünceye kadar Başkan Mesut Kocagöz’ün yerine Prof.Dr. Refik Emre Altekin’i, başkan vekili seçti.

Akdeniz'in en büyük kütüphanesinin açılmasına sayılı günler kaldı
Kepez

Akdeniz'in en büyük kütüphanesinin açılmasına sayılı günler kaldı

Kepez Belediyesi’nin 22 kütüphane projesinin amiral gemisi olan Akdeniz’in en büyük kütüphanesi Antalya Kütüphanesi’nin resmi açılış töreni 9 Aralık Cumartesi saat 12.00’da gerçekleştirilecek. Devamı haberimizde...

Kepez’den şehre iyi gelecek yollar
Kepez

Kepez’den şehre iyi gelecek yollar

Kepez Belediyesi, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayacak yol yapım çalışmalarına bir yenisi daha ekliyor. Devamı haberimizde..

Kepez’in kütüphanelerini öğrencilerden yoğun ilgi
Antalya

Kepez’in kütüphanelerini öğrencilerden yoğun ilgi

Kepez Belediyesinin, mahallelerine kazandırdığı semt kütüphanelerini, öğrenciler çok sevdi. Devamı haberimizde...

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri
Kepez

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri

Antalya ya gelen Hasta yakınları için 5 yıldızlı otel formatında hizmet

Kepez’e 3 Sağlık tesisi müjdesi
Kepez

Kepez’e 3 Sağlık tesisi müjdesi

Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Yeni Mahalle’ye içerisinde kanser tarama merkezinin olacağı Kepez Bedreddin Ari Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) ve Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ile Varsak Karşıyaka Mahallesi’ne Teslime-Hüseyin Acar ASM inşa edilecek. Devamı haberimizde....