28 NİSAN’DA YAPILACAK OLAN GÜREŞ ORGANİZASYONUNUN ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Belediye Başkanı Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu, göreve geldikten sonra Kumlucalılar için çok önem taşıyan ata sporu güreş organizasyonu için çalışmalara profesyonel ekibiyle hızlı bir şekilde başladı. Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu’nun Komite Başkanlığını yaptığı, Âdem Dalgıç, Hasan Acar, Erkan Karamıklı, Mehmet Bayram’ın komite yardımcılığını yaptığı, Antrenör Kemal Yılmaz ve Kumluca’nın medar-ı iftiharı Orhan Okulu’nun da katılımıyla Güreş Organizasyonu çalışmaları gerçekleştirildi. 28 Nisan Pazar günü, Kumluca Şehir Stadı’nda gerçekleştirilecek Güreş Organizasyonu için çalışmalar titizlikle gerçekleştirildi. Kumluca halkına en iyi organizasyonu gerçekleştirmek için Geleneksel Güreşler Federasyonuyla görüşmeler sağlandı. 1200 sporcunun güreşe katılımı bekleniyor. Ayrıca tüm başpehlivanlar, güreşe katılım sağlayacak. Belediye Başkanı Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu: ‘’ Kumlucalılar Hak Ettiği Güreş Organizasyonuna Kavuşacak’’ Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu: ‘’Ligin başvuru süresinin dolması sebebiyle bu yıl 3 gün sürecek lige talep gerçekleştiremedik ancak gelecek yıllar içerisinde Lige katılmak ve güreş müsabakalarımızın süresini 3 güne çıkarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kumlucalıları layık olduğu güreş müsabakalarına kavuşturmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. ‘’ dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.
CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 1. Etab'ı Manavgat Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan'ı yenen İsmail Balaban Başpehlivan oldu.
Kumluca Şehir Stadı'nda 28 Nisan 2024 pazar günü gerçekleştirilen güreşlere, farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Güreşlerde 70'i başpehlivan olmak üzere 13 kategoride sporcular, rakipleriyle mücadele etti.
Finalde rakibi Enes Doğan'ı yenen Fatih Atlı 25.Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı oldu.
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu dün yaptığı duyuru ile 26.04.2024 tarihinden itibaren Yağlı Güreş Müsabaka Talimatı ve Yağlı Güreş LİGİ Müsabaka Talimatında bazı değişiklikler yapıldığı duyuruldu.