KAŞ KINIK ve BATI ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ PROJE
Kaş Gıda İhtisas OSB’nin kurulumu Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır’ın imzaları ile gerçekleşti.
2017’den bugüne fikir oluşmasında ve kuruluş çalışmalarında emeği geçenlere ve dahi “zaman zaman gerçekleşmemesi için engeller çıkaranlara” çok teşekkür ederiz.
“Kaş (Kınık) Gıda İhtisas OSB;
Özellikle Batı Antalya ile Antalya’nın çevre illerinde, tarımın gelişmesi ve istihdamın artırılması maksadıyla, bölgede elde edilen ürünleri işlenmesi neticesinde, inovasyonlara fırsat vermeyi, kaliteli ve güvenilir ürün arzının devamlılığını sağlamayı,
OSB bünyesinde üretim yapan işletmelerin tarım ürünlerini işleyerek yurtdışına ve yeni pazarlara açılarak dış ticaretlerini geliştirmelerine olanak sağlamayı ve böylece dünya pazarlarında Türk firmalarının sektörlerinde rekabet gücünü artırmayı,
Bölgedeki yatırım ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlamayı amaç edinmiş bir Tarıma dayalı Organize Sanayi Bölgesidir.”
Öğrencilerine sunduğu imkanlar, son teknoloji mesleki eğitim atölyeleri, alanında uzman eğitmenleri ile Türkiye’nin en iyi teknik
Antalya OSB ve ATSO Başkanı Ali Bahar’ın konuğu olan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Bölgede incelemelerde bulundu.
Bulgar heyet ile nokta atışı eşleştirilen Bölge firmalarının temsilcileri yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. 32 Bölge firmasının katıldığı B2B görüşmelerinde, olası iş birlikleri ve yeni ihracat bağlantıları değerlendirildi.
Korkuteli OSB’nin Antalya’nın yeni cazibe ve yatırım merkezi olma yolunda emin adımlar ile ilerlediğini belirten Başkan Ali Bahar;
Antalya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya basını ile bir araya gelerek ilk yılında gerçekleştirdikleri hedefleri ve gelecek projelerini konuştu.
ATSO Başkanı Ali Bahar, Korkuteli Üye Buluşmaları kapsamında ATSO üyesi iş insanlarıyla bir araya geldi.