Büyükşehir Belediyesi’nin
fidan destekleri sürüyor
Elmalı’da 1300 aronya fidanı dağıtıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ekonomik değeri yüksek olan alternatif üretim modellerini üreticiyle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Elmalı’da 1300 adet aronya bitkisi çiftçilere ücretsiz dağıtıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma hedefiyle başlattığı çiftçiye yönelik destekleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda çiftçiyi ekonomik değeri yüksek tıbbi ve aromatik bitki üretimine teşvik etmek ve hibe sağlamak için çalışmalar yürütülüyor. Elmalı ilçesi Çukurelma, Armutlu ve Eskihisar mahallelerinde dağıtılan aronya fidanları ile birlikte tarımda yeni bir ürünün ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin fidan desteklerinden yararlanan Toprak Ana Kadın Kooperatifi Başkanı Yıldız Öztekin, “Kooperatifimiz olarak Çukurelma Köyü’nde 19 dönümlük bir alanda aronya, sahlep ve safran yetiştiriciliğine öncülük etmek adına bir çalışma başlattık. Taleplerimize kayıtsız kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyemiz bizlere 500 adet aronya bitkisi fidanı gönderdi. Aronya bitkisini çok araştırdık. Faydası ve ekonomik değeri yönüyle en çok yetiştirmek istediğimiz ürünler arasındaydı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz. Kadın kooperatiflerine pozitif ayrımcılık yaparak üreten kadınlara destek oluyor” diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin fidan desteğinden yararlanan ve aronya bitkisini ilk defa yetiştirileceğini söyleyen Perihan Sarıca da “Aronyanın çok faydalı ve ekonomik değerinin yüksek bir bitki olduğunu öğrendik. Bizlere yeni bir gelir kaynağı olacak. İnşallah yetiştirmeyi başarırız ve diğer çiftçilere örnek oluruz. Fidanları bizlere gönderen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederim” dedi.
Demre ve Likya Orman İşletme Şeflikleri tarafından organize edilen "Geleceğe nefes, Cumhuriyete nefes" projesi kapsamında “100. Yıl Cumhuriyet Ormanları kuruluyor” t
Antalya Elmalı ilçesi Yuva mahallesinde daha önce inşaat çalışmalarını tamamlanan sulama suyu deposu faaliyete geçti.
Elmalı'da 850 hektar büyüklüğündeki Avlan Gölü de sıcak havalardan nasibini alarak bu yıl erken kurudu
DUA İLE SONA ERDİ Konuşmaların ardından, Abdal Musa Semah Ekibi sahne aldı. Sanatçı Sevcan Ezgi’ninde verdiği konserle coşan vatandaşlar, Kültür Bakanlığı Korosu, Alevi Bileşenleri Semah Ekibi ve Eren Özütemiz Konserini ilgiyle izledi.
Elmalı Abdal Musa Etkinliğine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yanı sıra Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici ile Ali Rıza Akar, CHP Kemer İlçe Başkanı Sedat Karakaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Elmalı 'da hizmetleri Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor Hizmet binasınıda yapar mı yoksa Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk 'mü yapar zaman gösterecek