ELMALI'YA MÜJDE
Elmalı'da bugüne kadar gerçekleştiremeyen
göz ameliyatları yapılmaya başlandı
Elmalı Devlet Hastanesi’ne yeni atanan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Çağla Çilem Han hasta kabulüne başladı. Elmalı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Birkan Karıklar, “ Hastanemize ataması yapılan Opr. Dr. Çağla Çilem Han hasta kabulüne başlamıştır. Sayın Han’ın göreve başlaması ile hastanemizde başlayan gelişmeler devam ediyor. Kendisine çalışmalarında başarılar dilerim. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Daha önce 3 yıl süreyle Antalya Kepez Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yapan Han, Kepez Devlet Hastanesi’nde katarakt, şaşılık, pterjium, DSR, üst ve alt kapak blefaroplasti (üst ve alt göz kapağı estetiği), browpeksi (kaş kaldırma), levator cerrahisi, entropiyon ve ektropiyon cerrahisi gibi birçok cerrahi operasyon gerçekleştirdi.
Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Çağla Çilem Han, yeni görev yeri Elmalı Devlet Hastanesi’nde de ameliyatlarına aynı etkinlik ve motivasyonla devam ediyor.
Opr. Dr. Han,” Göz kapağı ameliyatları hastaların hem görme alanını genişletmekte, hem de ciddi bir estetik fayda sağlamaktadır. Üst göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü, üst ve alt göz kapaklarında sarkma, torbalanma, alt kapaklarda içe-dışa dönme (entropiyon, ektropiyon) gibi durumların cerrahi ile tedavileri mümkündür. Ancak bulunduğumuz bölgede bu ameliyatlar hiç yapılmamış olduğu için
halkımızı bu konuda bilgilendirme gerekliliği doğmuştur. “ dedi. Elmalı Gündem
Antalya Elmalı ilçesi Yuva mahallesinde daha önce inşaat çalışmalarını tamamlanan sulama suyu deposu faaliyete geçti.
Elmalı'da 850 hektar büyüklüğündeki Avlan Gölü de sıcak havalardan nasibini alarak bu yıl erken kurudu
DUA İLE SONA ERDİ Konuşmaların ardından, Abdal Musa Semah Ekibi sahne aldı. Sanatçı Sevcan Ezgi’ninde verdiği konserle coşan vatandaşlar, Kültür Bakanlığı Korosu, Alevi Bileşenleri Semah Ekibi ve Eren Özütemiz Konserini ilgiyle izledi.
Elmalı Abdal Musa Etkinliğine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yanı sıra Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici ile Ali Rıza Akar, CHP Kemer İlçe Başkanı Sedat Karakaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Elmalı 'da hizmetleri Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor Hizmet binasınıda yapar mı yoksa Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk 'mü yapar zaman gösterecek
Trafik Kazası 1 kişi Hayatını Kaybetti 1 Kişi Yaralandı. Elmalı Antalya Karayolunda Sürücünün Direksiyon Hakimiyetini Kaybetmesi Sonucu Araç Şarampole Devrildi.