AK Parti'nin Antalya Büyükşehir adaylığı için Hakan Tütüncü yarın duyurulacak. Gelen bilgilere göre, adaylığı belli olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü şu an Ankara için yolculuğa başladı.
Ak Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için 26 ilde belediye başkan adaylarını açıkladı. İstanbul'da Murat Kurum aday gösterilirken, İstanbul'da adaylığı açıklanması beklenen Hakan Tütüncü ise yarın yapılacak tanıtım toplantısında duyurulacak.
Türkiye, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, Ak Parti'de kritik gün geldi çattı. Kamuoyunun merakla beklediği Ak Parti'nin adaylarının bir kısmı da yarın duyurulacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geri kalan 46 belediye başkan adayını ise yarın Ankara'dan duyuracak. İlçe belediye başkan adayları için henüz bir tarih belirlenmedi.
İşte adayların açıklanacağı iller:
Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bolu, Çorum, Mardin, Hakkâri, Iğdır, Kırşehir, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Zonguldak, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Uşak, Yozgat
Adayları açıklanan büyükşehirler:
İstanbul - Murat Kurum
Kocaeli - Tahir Büyükakın
Eskişehir - Milletvekili Nebi Hatipoğlu
Bursa - Mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş
Denizli - Mevcut belediye başkanı Osman Zolan
Balıkesir - Mevcut belediye başkanı Yücel Yılmaz
Aydın - Milletvekili Mustafa Savaş
Samsun - Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan
Erzurum - Mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen
Muğla - Prof. Dr. Aydın Ayaydın
Ordu - Mehmet Hilmi Güler
Adayları açıklanan diğer iller:
Artvin - Mehmet Kocatepe
Giresun - Mevcut belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu
Elazığ - Şahin Şerifoğulları
Edirne - Belgin İba
Düzce - Faruk Özlü
Bitlis - Nesrullah Tanğlay
Bingöl - Erdal Arıkan
Çanakkale - Eski Milletvekili Jülide İskenderoğlu
Çankırı - Hüseyin Filiz
Kastamonu - Tahsin Babaş
Rize - Rahmi Metin
Sinop - Yakup Üçüncüoğlu
Tokat - Eyüp Eroğlu
Yalova - Mustafa Tutuk
Isparta - Mevcut belediye başkanı Şükrü Başdeğirmen
Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü’ye ziyaretlerinde Cumhur İttifakı Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti
Korkutelililer Derneği'nin (ANTKORDER) Şöförler Odası binasının görkemli salonunda düzenlediği, yaklaşık 1000 kişinin katıldığı.. Dernek Başkanı Adnan İmirgi ve Yönetim Kurulu tarafından Özenerek hazırlanan iftar yemeği,
Büyük Birlik Partisi Kepez Belediye Başkan adayı Kürşat Tatar, "Antalya'nın hiçbir ilçesinde göremeyeceğiniz yollar bugün Kepez'de kazandırılıyor.
Kepez Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, yağlı güreşin çok sevildiği şehre, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi gibi bir tesis kazandırdı.
Cumhur İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, kuvvetli yağış ve hortumdan zarar gören Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerindeki çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Antalya mitinginde konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti belediyesinin iktidarda olduğu yıllar, Antalya’nın en güzel yıllarıydı. Hizmet yıllarıydı. Maalesef son 5 yıl, Antalya’nın kayıp yılları oldu. Biz, Antalya’nın altın çağını başlatmaya hazırız.”dedi.