Müdür Fırat Erkal'dan Çoban Çadırına Süpriz Ziyaret

Antalya Tarım ve Hayvancılık il müdürü Fırat Erkal, Korkuteli ilçe müdürü Selda Sert İle Birlikte 400 adet anaç Keçi, 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir’in İftar Sofrasına Misafir Oldu.

Müdür Fırat Erkal'dan Çoban Çadırına Süpriz Ziyaret

ÇOBAN ÇADIRINA SÜRPRİZ ZİYARET

Antalya Tarım ve Hayvancılık il müdürü Fırat Erkal, Korkuteli ilçe müdürü Selda Sert İle Birlikte 400 adet anaç Keçi, 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir’in İftar Sofrasına Misafir Oldu.
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal, Korkuteli İlçesinde ormanlık alanda hayvancılık yapan 400 adet anaç Keçi 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir’in Çoban çadırına sürpriz ziyarette bulundu. Çadırına Korkuteli ilçe müdürü Selda Sert ile ziyaret eden Fırat Erkan, Çoban Mesude-Kadir Aldemir çifti, İl Müdürünü karşılarında görünce önce şaşırdılar, sonra çok mutlu oldular.
Ağılda incelemelerde bulunan İl Müdürü Erkal, 400 adet anaç Keçi 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir ile sohbet ederek inceleme yaptı.
Mesude-Kadir Aldemir çifti, İl Müdürünün ziyaretinden çok memnun kaldıklarını, iftar saati yaklaştığı saatlerde olması sebebiyle beraber iftar yapma fırsatı bulduklarını ve başta hayvancılık konusunda olmak üzere birçok konuda sohbet etme fırsatı yakaladıklarını söylediler.
İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, bölgede konaklayan hayvancılara çadırlarında sürpriz ziyaret hem de planlanan hayvancılık çalışmaları için bölgede incelemede bulunmak için gittiklerini, iftar saati yaklaşınca çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftine Korkuteli ilçe müdürümüz Selda Sert ile birlikte sürpriz ziyarette bulunduklarını söyledi. Samimi ve keyifli bir iftar sohbeti olduğunu söyleyen Erkal, bol bol hayvancılık konusunda ve bölgede kırsal kalkınmayı sağlayacak çalışmalar hakkında bilgi alış-verişinde bulunduklarını ifade etti. Çok verimli geçen bu tip ziyaretleri tarımın ve hayvancılığın diğer sektörlerindeki paydaşlarla da yapmayı planladığını söyleyen Erkal, üreticileri yerinde ziyaret ederek sorunlarını ve çözüm önerilerini kendi mekânlarında dinlemenin daha etkin olacağını vurguladı. Bu iftar ziyaretinden hem kendisinin hem de Çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftinin memnun kaldığını söyleyerek, ziyaretlerinin devam edeceğinin sinyalini verdi. Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu, Ramazanın son günlerinde kendisini ve ekibini iftar sofrasında misafir ettikleri için Çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftine teşekkür etti.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tarımsal maliyetlerin artış hızı Mart Ayında düştü
Antalya

Tarımsal maliyetlerin artış hızı Mart Ayında düştü

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Mart ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksini (Tarım-GFE) değerlendirdi.

Başkan Ali Çandır'dan yeni yıl mesajı
Antalya

Başkan Ali Çandır'dan yeni yıl mesajı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır yeni yıl mesajı yayımladı.

Havaların Sıcak Gitmesi ile Erken Hasat Başladı  Finike Washington  Portakalı Almanya'da
Finike

Havaların Sıcak Gitmesi ile Erken Hasat Başladı Finike Washington Portakalı Almanya'da

Havaların sıcak gitmesiyle Antalya'nın Finike ilçesinde bu yıl erken hasadına başlanan portakal, yurt içi pazarlar ile Almanya'daki raflarda yerini almaya başladı

Akdeniz Ziraat  Fakültesi Yeni Satış Yerı Hizmette
Antalya

Akdeniz Ziraat Fakültesi Yeni Satış Yerı Hizmette

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi çiftliğinde ve seralarında üretilen ürünlerin satışının yapıldığı Yeni Satış Yeri Açılışı gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir ilk mecliste Komisyon ve birlik üyeleri belli oldu
Antalya

Antalya Büyükşehir ilk mecliste Komisyon ve birlik üyeleri belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teleferik kazası kurtarma çalışmalarını takip etmek üzere olay yerinde olması nedeniyle meclisi en yaşlı üye sıfatıyla AK Parti İbradı Meclis üyesi Kemal Çiftçioğlu açtı. Toplantıda Başkanlık Divanı, encümen, birlik ve komisyon üyeleri belirlendi.

Başkan Muhittin Böcek   ,Mesut Kocagöz 'ün Tutuklanmasından son açıklama yaptı
Antalya

Başkan Muhittin Böcek ,Mesut Kocagöz 'ün Tutuklanmasından son açıklama yaptı

Mesut Başkanımıza uygulanan hukuki yaklaşımın ve hızın ülkede bugüne kadar yaşanan tüm benzer konularda uygulanmamış olması da ayrıca düşündürücüdür. Hukuka karşı saygımız ve sorumluluğumuz nedeni ile konuyu en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizin bilinmesini isterim.