ÇOBAN ÇADIRINA SÜRPRİZ ZİYARET
Antalya Tarım ve Hayvancılık il müdürü Fırat Erkal, Korkuteli ilçe müdürü Selda Sert İle Birlikte 400 adet anaç Keçi, 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir’in İftar Sofrasına Misafir Oldu.
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal, Korkuteli İlçesinde ormanlık alanda hayvancılık yapan 400 adet anaç Keçi 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir’in Çoban çadırına sürpriz ziyarette bulundu. Çadırına Korkuteli ilçe müdürü Selda Sert ile ziyaret eden Fırat Erkan, Çoban Mesude-Kadir Aldemir çifti, İl Müdürünü karşılarında görünce önce şaşırdılar, sonra çok mutlu oldular.
Ağılda incelemelerde bulunan İl Müdürü Erkal, 400 adet anaç Keçi 370 civarı oğlak yetiştiricisi Mesude-Kadir Aldemir ile sohbet ederek inceleme yaptı.
Mesude-Kadir Aldemir çifti, İl Müdürünün ziyaretinden çok memnun kaldıklarını, iftar saati yaklaştığı saatlerde olması sebebiyle beraber iftar yapma fırsatı bulduklarını ve başta hayvancılık konusunda olmak üzere birçok konuda sohbet etme fırsatı yakaladıklarını söylediler.
İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, bölgede konaklayan hayvancılara çadırlarında sürpriz ziyaret hem de planlanan hayvancılık çalışmaları için bölgede incelemede bulunmak için gittiklerini, iftar saati yaklaşınca çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftine Korkuteli ilçe müdürümüz Selda Sert ile birlikte sürpriz ziyarette bulunduklarını söyledi. Samimi ve keyifli bir iftar sohbeti olduğunu söyleyen Erkal, bol bol hayvancılık konusunda ve bölgede kırsal kalkınmayı sağlayacak çalışmalar hakkında bilgi alış-verişinde bulunduklarını ifade etti. Çok verimli geçen bu tip ziyaretleri tarımın ve hayvancılığın diğer sektörlerindeki paydaşlarla da yapmayı planladığını söyleyen Erkal, üreticileri yerinde ziyaret ederek sorunlarını ve çözüm önerilerini kendi mekânlarında dinlemenin daha etkin olacağını vurguladı. Bu iftar ziyaretinden hem kendisinin hem de Çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftinin memnun kaldığını söyleyerek, ziyaretlerinin devam edeceğinin sinyalini verdi. Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu, Ramazanın son günlerinde kendisini ve ekibini iftar sofrasında misafir ettikleri için Çoban Mesude-Kadir Aldemir çiftine teşekkür etti.
Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Mart ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksini (Tarım-GFE) değerlendirdi.
Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır yeni yıl mesajı yayımladı.
Havaların sıcak gitmesiyle Antalya'nın Finike ilçesinde bu yıl erken hasadına başlanan portakal, yurt içi pazarlar ile Almanya'daki raflarda yerini almaya başladı
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.