Serpil Nur 1958 İstanbul doğumludur. Lise Mezunu olan Serpil Nur, uzun süre sahne çalışmaları yaptıktan sonra, 1974 yılında sinemaya başladı. Fotoroman oyunculuğu ve mankenlikte yapan sanatçı, 1977 yılında bestesi Selami Şahin’e güftesi Ahmet Selçuk İlkan’a ait olan “Akıl Erdiremedim” isimli 45’liği çıkardı. Umudumuz Şaban’da Kemal Sunal ile, Baba Bizi Eversene filminde Barış Manço ile, Ah Nerede Vah Nerede filminde Tarık Akan ile birlikte rol aldı. 1979’da sinemayı bırakıp sahneye devam etti. Kemer Gözcü’de köşe yazıları, Kemer Aktüel’de kadınca sohbet köşesi yaptı. Şimdilerde Antalya Gün Haber’de köşe yazılarına devam ediyor.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Varsak Yaylası’nda son iki gündür aynı saatlerde yaşanan elektrik kesintileri, bölge sakinlerini çileden çıkardı. AEDAŞ’ın sorumluluk alanında olan yaylada devamı haberimizde
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.
Antalya ili Aksu’ya bağlı Fatih ve Macun Mahallelerinde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.
663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş'ı yenerek üst üste ikinci kez Başpehlivan olan hemşehrimiz Yusuf Can Zeybek'i kutluyoruz.
Antalya ili Korkuteli ilçesi Sanayi Esnaflarından Hasan Mavi İş Kazasında hayatını kaybetti