Serik

Serik CHP Aday Adayı Kadir Kumbul müracaat etti

Serik devlet hastanesi Baş hekim yardımcısı Uzman doktor Kadir Kumbul, Serik CHP belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Serik CHP  Aday Adayı Kadir Kumbul  müracaat etti

Dr. Kadir Kumbul’dan miting gibi aday adaylığı başvurusu

Serik devlet hastanesi Baş hekim yardımcısı Uzman doktor Kadir Kumbul, Serik belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Kumbul, CHP Parti binası önünde aday adaylığını kalabalık halk ve partili topluluğuna hitap ederek açıkladı.
97 YILLIK ÖZLEMİN BİTMESİ İÇİN DE SÖZ VERİYORUM
Programın açılış konuşmasını yapan CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen yaptığı konuşmada, “Biz bu yola inandık. Gençlerimizle, Kadınlarımızla bütün Serik halkı ile bu yola çıkmaya karar verdik. Biz bu seçimi alacağımıza ben çıkmadan önce de söz vermiştim. 97 yıllık özlemin bitmesi için de söz veriyorum. Serik 97 yıl sonra belediyesine kavuşacaktır. Var mıyız? Biz varsanız biz de varız. Ya alacağız dedik, ya alacağız dedik. Başka çaresi yok dedik. Serik’i arkamıza aldıysak, bu yola çıktıysak biz bu seçim olacağız. Başka çaremiz yok. Değerli Serikliler bizim şu ana kadar dört tane resmi başvurusu aldığımız, birbirinden değerli çok kıymetli aday adaylarımız var. Bu tarihte de ilktir. Bu şerefe nail olduğum için sizlere hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
İlçe Başkanının konuşmasının ardından sahneye çıkan Kumbul ise konuşmasına, “Her sabah güneşten önce uyanan, elleri emek kokan, elleri ekmek kokan, saçları cennet kokan, annelerim, ablalarım hoş geldiniz. Geleceğimizin umudu, yarınların vazgeçilmezleri, gençlerimiz hoş geldiniz. İlçemizin çok kıymetli, cefakar, emekçi, koca yürekli abilerim, kardeşlerim, hoş geldiniz. Adları işçi, soyadları emekçi, 97 yıldır sosyal demokrat belediye özlemini çeken çok değerli partili arkadaşlarım, sizler de hoş geldiniz. Buraya gelen, bugün buraya gelen herkese yürekten canı gönülden teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.
23 YILLIK HEKİMLİK HAYATIMDA İNSAN AYRIMI YAPMADAN, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN SİZLERİN DERTLERİNİZE DEVA OLABİLMEK ADINA CANLA BAŞLA ÖZVERİYLE ÇALIŞMAYA HEP GAYRET ETTİM
Konuşmasında kendisinden bahseden Kumbul, “Sevgili hemşehrilerim, ben 1976 yılında Serik’in Orta mahallesinde doğdum. İlköğretim hayatıma Tekeli ilkokulunda başladım. Lise, üniversite, tıp ve uzmanlık eğitimleri sonrasında ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde hekim olarak görev yaparak tekrar doğduğum yere memleketime Serik’imize döndüm. Uzun süredir kendi ilçemde Serik Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirdiğim 23 yıllık hekimlik hayatımda insan ayrımı yapmadan, gece gündüz demeden sizlerin dertlerinize deva olabilmek adına canla başla özveriyle çalışmaya hep gayret ettim. Bu vesileyle doktor olup Ülkeme hizmet etmemde emeği olan başta anneme, babama, öğretmenlerime, üniversite hocalarıma, son 12 yıldır da ilçemizde devlet hastanemizde çalışmama vesile olan devlet büyüklerime, siyaset içinden ya da siyaset dışından abilerime, ablalarıma şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”
DOĞDUĞUM, BÜYÜDÜĞÜM BU TOPRAKLARA OLAN GENİŞ ÇAPLI HİZMET SEVDAMIN İLK ADIMINI BUGÜN SİZLERLE BERABER ATIYORUM
Aday adaylığı sürecini aktaran Kumbul, “Değerli hemşehrilerim, kamuoyunda adaylığım ile ilgili sürekli olarak bir gündem oluşturuldu. Ben ailemle mütevazı bir hayat yaşayan hayatımın sonuna kadar da böyle yaşamayı amaç edinen bir evladınız bir kardeşinizim. Adaylığım söz konusu olduğu andan itibaren sessiz kalmaya gayret ettim. Ancak kamuoyunun kamuoyundaki tüm kesimlerin yoğun talebine kayıtsız kalamadım ve çok severek yaptığım Hekimlik mesleğimi bir kenara bırakarak Seriğimiz için yola çıktım. Doğduğum, büyüdüğüm bu topraklara olan geniş çaplı hizmet sevdamın ilk adımını bugün sizlerle beraber atıyorum.”
İLÇEMİN HAK ETTİĞİNİ ALMASI İÇİN ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA HAZIRIM
Tüm vatandaşlarımıza her alanda hizmet etmek ilçemizi hak ettiği yere taşımak istiyorum. Kalbi ve samimi desteğiniz bu onurlu yolda bana güç ve güven vermiştir Serik benim nazarımda çok değerlidir. Her şeyin en iyisine, her şeyin en güzeline layıktır. İlçemin hak ettiğini alması için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.
BU YOL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN YOLUDUR
Ne demişti şair? Memleket isterim gök mavi, dağ yeşil, tarla sarı olsun. Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim. Ne başta dert, ne gönülden hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim. Ne zengin fakir, ne senden farkı olsun. Kış günü herkesin evi barkı olsun. Memleket isterim. Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun olursa bir şikayet ölümden olsun. İşte benim de bir memleket hayalim var. Bu hayalim için sizlerle genciyle, yaşlısıyla, yediden yetmişe herkesle bu yola çıkıyorum. Bu yolda sizlerle beraber yürümek istiyorum. Bu yol, bu yol onurlu bir yoldur. Bu yol adaletten, halktan, haktan yana bir yoldur. Bu yol cumhuriyetimize sahip çıkanların Misak-ı Milli'ye inananların yoludur. Bu yol Seriklilerin ilçemize gönül vermişlerin yoludur. Bu yol eşitliğe inananların sen ben değil biz diyenlerin yoludur. Bu yol Mustafa Kemal Atatürk'ün yoludur. Sizleri benimle birlikte bu yolda yürümeye, yol arkadaşım olmaya davet ediyorum ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Serik Belediye Başkan Aday Adaylığını ilan ediyorum. Ayrıca demokrasiye, demokrasinin güzelliğine, demokrasinin gerekliliğine inanan bir insanım. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partimizin birbirinden değerli güzide diğer aday adayı arkadaşlarıma da buradan başarılar diliyorum.
KANUNSUZLUĞA VE KURALSIZLIĞA DA PRİM VERMEDEN ZAMAN KAVRAMINA SAKLANMADAN ÇALIŞMAK ANA HEDEFİM OLACAKTIR
Sizlerin huzurunda söz veriyorum. Ön seçim ya da kamuoyu yoklaması. Cumhuriyet Halk Partisi hangi arkadaşımı aday gösterirse göstersin. El ele, omuz omuza hep birlikte Serik Belediye Başkanlığını kazanmak için tüm gücümle onunla birlikte çalışacağım. Partim beni aday gösterir. Sizler de beni belediye başkanlığına layık görürseniz vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu yaşamalarını sağlamak için ilçenin sorunlarını ivedilikle belirleyip samimi bir şekilde çözüm yolu bulmak için insan ayrımı yapmadan adaletten taviz vermeden onurlu ve haysiyetli bir çalışma gayretiyle onun içinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Bürokratik hantallığa aldırış etmeden, kanunsuzluğa ve kuralsızlığa da prim vermeden zaman kavramına saklanmadan çalışmak ana hedefim olacaktır.
BİRLİKTE DEĞİŞTİRDİK. BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Buradan yine sizlerin huzurunda söz veriyorum. Ayrıştıran değil, birleştiren, dışlayan değil, kucaklayan, sokağın sesine kulak tıkayan değil, yediden yetmişe herkesin sesini dinleyen bir ekip olacağız. Birlikte değiştirdik. Birlikte başaracağız. Birlikte kazanacağız Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kendimi, kendimi önce Allah'a sonra sizlere emanet ederek başlıyoruz.” Diyerek konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

BBP  Serik Belediye Başkan adayı  Mevcut Başkan Enver  Aputkan oldu
Serik

BBP Serik Belediye Başkan adayı Mevcut Başkan Enver Aputkan oldu

Bir süre önce AK Partiden istifa eden ve Bağımsız olarak Serik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Aputkan, aldığı kararla Büyük Birlik partisi (BBP) nden belediye başkan adayı oldu.

Antalya Serik CHP  Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
Serik

Antalya Serik CHP Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu

CHP'nin Serik belediye başkan adayı Serik Devlet Hastanesi'nde 12 yıl başhekim yardımcılığı yapan genel cerrah Uzm. Dr. Kadir Kumbul Başkanlığında Serik Belediye Meclis üyeleri nin listesi

Eski Başkan  Ramazan Çalık Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı  oldu
Serik

Eski Başkan Ramazan Çalık Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı oldu

Önceki dönem Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde resmen Yeniden Refah Partisinden Serik Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Eski Başkan Ramazan Çalık Yeniden Serik Belediye Başkan Aday Adayı .Prof. Dr. RAMAZAN ÇALIK kimdir
Serik

Eski Başkan Ramazan Çalık Yeniden Serik Belediye Başkan Aday Adayı .Prof. Dr. RAMAZAN ÇALIK kimdir

Serik Ak parti İlçe Başkanlığına Serik Belediyesine Aday Adayı olmak için Eski Başkan Ramazan Çalık Başvurusunu yaptı

Emre Taş Kimdir ?  Antalya
Serik

Emre Taş Kimdir ? Antalya

Emre Taş Kimdir ne iş yapar

Antalya Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği
Serik

Antalya Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kadınların vakitlerinden tasarruf etmesini sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Serik Büğüş Mahallesi’ne hamur yoğurma ve salça makineleri hibe etti. Devamı haberimizde...