CHP  Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysal oldu

Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. 

 CHP  Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysa oldu

CHP Genel Merkezi'nde bugün saat 15.00'te başlayan MYK toplantısı az önce sona erdi. Parti Meclisi'ne (PM)'ye sunulacak ilçe belediye başkan adayları netleşti. Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Öte yandan İzmir Çiğli'de değişiklik yapıldı. Onur Emrah Yıldırım, Çiğli Belediye Belediye Başkan adayı olarak PM'ye sunuldu.

CHP'de MYK toplantısı bitti! Ümit Uysal, Muratpaşa Belediye Başkan adayı olduCHP Genel Merkezi'nde bugün saat 15.00'te başlayan MYK toplantısı az önce sona erdi. Parti Meclisi'ne (PM)'ye sunulacak ilçe belediye başkan adayları netleşti. Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Öte yandan İzmir Çiğli'de değişiklik yapıldı. Onur Emrah Yıldırım, Çiğli Belediye Belediye Başkan adayı olarak PM'ye sunuldu.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yerel seçim gündemiyle parti genel merkezinde toplandı.  Toplantıda, henüz açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylıkları masaya yatırıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına da aday adayı olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tekrar Muratpaşa Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Az önce sona eren MYK toplantısında hazırlanan liste Parti Meclisi (PM)'ne sunulacak. Geçtiğimiz günlerde Çiğli İlçe Belediye Başkan adayı yapılan Uygar Yıldırım'ın adaylığı gelen tepkiler üzerine geri çekildi. Çiğli'nin yeni belediye başkan adayı olarak Onur Emrah Yıldırım isminin PM'ye sunulması kararlaştırıldı.

MYK TOPLANDI: İSTANBUL, ANKARA VE BURSA HAFTAYA KALDI 

Bugün saat 15’te başlayan toplantıda şu ana kadar belirlenmeyen ilçe belediye adaylıkları masaya yatırıldı. Bu kapsam bazı seçim bölgelerinin adaylarının PM’ye sunulması karar verildi. İstanbul’da Kadıköy ile Avcılar gibi ilçelerin de aralarında bulunduğu ve açıklanmayan ilçe belediye başkan adayların perşembe günü yapılması beklenen MYK’ya kaldığı öğrenildi. Aynı şekilde Bursa Nilüfer ve Ankara Çankaya adaylıkları da haftaya yapılacak MYK’ya kaldı.

ÜMİT UYSAL MYK'DAN GEÇTİ ONAY PARTİ MECLİSİ'NDE 

Bugünkü MYK’dan çıkan isimler daha sonra sunulacak Parti Meclisi (PM) toplantısında oylanacak. Sonucu merakla beklenen MYK toplantısında Antalya Muratpaşa Belediye Başkan adayı da netleşti. İki dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan Ümit Uysal'ın yeniden Muratpaşa Belediye Başkan adayı yapılmasına karar verildi. Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu da yapmıştı. 

MYK’dan geçen ve PM’ye sevk edilen  adaylar ile ilçe seçim bölgeleri şöyle:Bodrum: Tamer MandalinciMenteşe: Gonca KöksalMarmaris: Acar ÜnlüMuratpaşa: Ümit Uysalİskenderun: Mehmet DuduoğluHatay-Defne: Halil İbrahim ÖzgünİZMİR ÇİĞLİ ADAYINDA GERİ ADIM ATILDI 

Geçen hafta İzmir ve ilçe adaylarının açıklandığı PM toplantısında Çiğli Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Uygar Yıldırım’ın adaylığı gelen tepkiler üzerine bugün bir kez daha MYK gündemine girdi.  Yeni bir aday kararı çıkan MYK’da Çiğli adayı olarak  Onur Emrah Yıldız’ın PM’ye sunulmasına karar verildi. 

Antalya Körfez 

 

Muratpaşa Belediye Başkan adayıAntalya HaberleriCHPTürkiyeAntalyaMuratpaşa

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.