TESKOMB aracılığı ile 100 milyon TL destek paketi kullandırılmaya başlanacak.

19.02.2024 Pazartesi gününden itibaren Antalyalı esnaf ve sanatkarlarımıza özel TESKOMB aracılığı ile 100 milyon TL destek paketi kullandırılmaya başlanacak. Esnaf Buluşmasına T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’ta katıldı

T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’ın teşrifleriyle Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’mizde düzenlediğimiz Esnaf Buluşması Toplantısını Antalya Valimiz Sayın Hulusi Şahin, Bakan Yardımcılarımız Sayın Mahmut Gürcan ve Sayın Ö. Volkan Ağar, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Köse ve Sayın Kemal Çelik, Ticaret Bakanlığı Genel Müdürlerimiz Mehmet Ali Kılıçkaya, Tarık Sönmez, Mehmet Azgın, Adem Başar, Mustafa Gümüş, Emel Emirlioğlu, Recep Koşal, Avni Dilber, Hakkı Karabörklü, Yasin Aydoğan, Ebubekir Aydoğdu, Oğuzhan Şatıroğlu, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Taha Enes Şener, Antalya Ticaret İl Müdürümüz Halil Özşahan, Müdürlerimiz, Oda ve Kooperatif Başkanlarımız, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Toplantıda Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat esnaf ve sanatkarlarımız için yeni müjdeler vererek;

 19.02.2024 Pazartesi gününden itibaren Antalyalı esnaf ve sanatkarlarımıza özel TESKOMB aracılığı ile 100 milyon TL destek paketi kullandırılmaya başlanacağı,

Kamu bankaları aracılığı ile esnaf ve sanatkarlarımızın kullandığı pos cihazı komisyon oranlarının %2,39’a ve akaryakıt istasyonlarından yapacakları alışverişlerde komisyon oranlarının ise %2,25’e düşürüldüğü ayrıca kamu bankalarında esnaflarımızın aylık üye ücretlerinde %50 indirim yapılacağı,

Bakanlığımızca Esnaf ve Sanatkar Strateji Belgesi hazırlandığı

Genç girişimcilere ve kadın girişimcilere özel destek planları uygulandığı,

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatlarında liselerde okutulmak üzere ahilik ve girişimcilik derslerinin uygulanacağı,

Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatılması amacıyla Ahi Esnaf Projesi hazırlanacağını

Bir diğer yandan galerici esnaflarımız için motorlu kara taşıtları alım satım ticareti yetki belgesi alımlarında lise mezuniyet şartının artık aranmayacağını belirtti.

Karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda rapor haline getirmiş olduğumuz Sorunlar ve Çözüm Önerileri Dosyamızı Sayın Bakanımıza takdim ettik.

Her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olarak destek ve katkılarını üzerimizden esirgemeyen Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’a şahsıma karşı göstermiş olduğu samimi yaklaşımı ve takdirlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, Davetimizi kırmayıp toplantımıza katılım sağlayan başta Valimize, Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz ve Genel Müdürlerimize, Oda ve Kooperatif Başkanlarımıza, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum.

Başkan  Adlıhan Dere 

Adlıhan DereAntalya HaberleriTürkiyeAntalya

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.