Kepez

Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'den Muhteşem Başlangıç

Kepez Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Mesut Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay’dan devraldı.

Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'den Muhteşem Başlangıç

KOCAGÖZ'DEN GÖRKEMLİ BAŞLANGIÇ
Kepez Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Mesut Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay’dan devraldı. BaKepez Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Mesut Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay’dan devraldı. Balkon konuşmasında coşkulu kalabalığa hitabeden Başkan Kocagöz, “Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan halktır, Kepez’dir. Bugün sevgi kazanmıştır, bugün kardeşlik kazanmıştır.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 44,17 oy oranıyla Kepez Belediye Başkanlığı’na seçilen Mesut Kocagöz, mazbatasını aldıktan sonra, devir teslim töreniyle başkanlık görevine resmen başladı. Başkan Kocagöz, Kepez Belediyesine Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP’nin Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal, CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, 26 meclis üyesi, CHP il, ilçe, kadın ve gençlik kolları ile beraber geldi.

Başkanlık makamında gerçekleşen törenle Başkan Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay’dan devraldı. Devir teslim töreninin ardından Başkan Kocagöz, beraberindeki heyetle, eşi Ayperi, kızları Cansın, Ayşe Sıla Kocagöz Küçük, damadı Onur Küçük, torunları İnci ve Han Küçük ile beraber belediye binası balkonundan coşkulu kalabalığı selamladı.

MESUT KOCAGÖZ ÖNDERLİĞİNDE OLDU

Çok sayıda Kepezlinin katıldığı törenin ilk balkon konuşmasını CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez yaptı. İlçe Başkanı Ölmez, “Bugün 30 yıldır yapılamayanı, Mesut Kocagöz’ün önderliğinde Kepez’de gerçekleştirdik. Hiçbir zaman iki kez üst üste kazanılamayan büyükşehir belediyesini ikinci kez üst üste Cumhuriyet Halk Partisi olarak kazanmaktı. Bunu da Muhittin Böcek başkanımızla gerçekleştirdik. “ dedi.

İŞTE! BİZİM 30 YILLIK ÖZLEMİMİZ

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı da, “Bu balkondan sizlere konuşmak, hep beraber olmak ne güzel. İşte! bizim 30 yıllık özlemimiz. Burada Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı olması en büyük özlemimizdi. Bu arzumu sizler sayesinde gerçekleştirdik. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BAŞKANIMIZ BUGÜN ROZETİNİ ÇIKARIYOR

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da, “Seçim sürecinde bizler sadece sizlere yol gösterdik. Asıl çalışan emek veren katkı koyan Antalyalılara teşekkür ediyorum. Bizim işimiz bundan sonra başlıyor. Kibir yok, böbürlenme yok. Ötekileştirme yok. Bütün insanlar bizim insanlarımız. Bugün itibari ile başkanımız rozetini çıkarıyor. Bütün Kepez halkını kucaklayacak. Daha önce 8 belediye olan Antalya’mız 16 ilçe ve birde Büyükşehir ile birlikte Türkiye’de rekor kırdı. Antalya’mıza, ittifaklara çok teşekkür ediyorum. Yolumuz, yolunuz açık olsun.” dedi.

BU SEÇİMİ SEVGİ KAZANDI

Törenin son konuşmasını Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz yaptı. Coşkulu alkışlarla konuşmasına başlayan Başkan Kocagöz “Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan halktır, sizsiniz Kepezliler. Bugün sevgi kazanmıştır, bugün kardeşlik kazanmıştır. Bugün Türkiye ittifakı kazanmıştır. “ dedi.

“Bu seçimi kalbinde merhamet olan insanlar kazanacak demiştim.” diyerek, sözlerini sürdüren Kocagöz, “Kafanızdaki bütün ön yargıları yok edin. Biz bu şehre inançlara saygı için geldik. Biz Mevlana’yı, Hacı Bektaş-ı Veli’yi ve Yunus Emre’yi hatırlatmaya geldik. Biz nefretin ve kavgayı değil, sevgiyi büyütmeye geldik. Biz bu şehre Ata’sına, bayrağına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, maneviyatına sahip çıkacak nesiller yetiştirmeye geldik.

Kepez’in gençleri, Kepez’in çocukları geleceğe güvenle baksın, kadınlarımızın başı dik olsun, emeklilerimiz rahat etsin, çiftçimiz kendine ve bize güvensin. Kepez’in esnafı, sanayi çalışanı, çırağı, daha güçlü olsun diye geldik. Kepez’de bugün tarihi bir gün… Kepez’de 30 yıllık hasret sona erdi. “diye konuştu.

CHP seninle gurur duyuyor sözleri üzerine Başkan Kocagöz, “Bende sizlerle gurur duyuyorum.” dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

“ Kepez’de bu değişim için bana güvenen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Kocagöz, “Aileme ve benimle çalışan ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sokak sokak, ev ev gezen, bayrağımızı her zaman yukarıda tutan sizlere, seçim sandıklarında görev yapan, seçim güvenliğini sağlayan adalet mensuplarına, bu seçim yarışında bana güvenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanım Özgür Özel ve parti üyelerine, il başkanıma, ilçe başkanıma, kadın kolları ve gençlik kollarımıza, yürekten teşekkür ediyorum. “diye
konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ayrıca teşekkür etti. 15 yıl boyunca Kepez Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Hakan Tütüncü’ye ve ondan önceki belediye başkanları Erdal Öner, Mehmet Atay ve İsa Akdemir’e de teşekkürlerini iletti.

ARTIK KEPEZ BELEDİYESİ SİZİN

Başkan Kocagöz sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendinizle gurur duyun. Kepez’le gurur duyun. Yarından itibaren birlikte çalışacağız, çok çalışacağız. Kepez Belediyesi yarından itibaren sizlerin evidir. Kepez halkı belediyenin sahibidir. Artık bundan sonra Kepez Belediyesi sizin, makam diye bir şey yok. Bugün kucaklaşma günüdür. Bugün kutlama günüdür. Kardeşlik ve birlik günüdür. Kimseyi üzmeyin, kimseyi küçük görmeyin. Kimseyle alay etmeyin. Başarıyı taşımanın en yüce hali alçak gönüllülüktür. “

“Atatürk’ümüzün layık Türkiye Cumhuriyeti’nde Kepez’de halkçı belediyeciliği birlikte yapmaya var mıyız”, diyerek balkon konuşmasını tamamladı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz  işçi personeline çifte bayram yaşattı
Kepez

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz işçi personeline çifte bayram yaşattı

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz , 2024 yılı ikinci yarı ikramiye ödemelerini Ramazan Bayramı öncesinde yaparak, işçi personeline çifte bayram yaşattı.

Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz'den Kentsel Dönüşüm sözü
Kepez

Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz'den Kentsel Dönüşüm sözü

Kepez’in geleceği için her zaman hemşehrilerinin yanında olacağına vurgu yapan Kocagöz, “Riskli binaların yerine, deprem standartlarına uygun, enerji verimli, yeşil alanları ve sosyal tesisleri olan modern konutlar inşa edilmesi için öncelikle bir Kentsel Dönüşüm Merkezi kuracağız

Kocagöz Sevgisi Engel Tanımıyor
Kepez

Kocagöz Sevgisi Engel Tanımıyor

Kepez’in tüm mahallelerinde vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, Yenidoğan Kapalı Pazarında mahalle sakinleriyle buluştu.

CHP'nin Kepez Başkan Adayı Mesut Kocagöz'den Ücretsiz Servis Sözü
Kepez

CHP'nin Kepez Başkan Adayı Mesut Kocagöz'den Ücretsiz Servis Sözü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, göreve geldiğinde ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz okul servis müjdesi verdi.

CHP Kepez  Belediye Başkan Adayı  Mesut Kocagöz  ilk İftarı  Şehit Ailesi ile yaptı
Kepez

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz ilk İftarı Şehit Ailesi ile yaptı

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, Ramazan ilk sahurunu 1994 yılında şehit olan Astsubay Zeynel Özüren’in ailesiyle yaptı.

Antalya  CHP Belediye Başkan adayları hepbirlikte toptancı halinde
Antalya

Antalya CHP Belediye Başkan adayları hepbirlikte toptancı halinde

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri Cavit Arı ve Aliye Coşar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, İlçe Başkanları, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ve yönetim birlikte Antalya Toptancı Hali'ni ziyaret ettiler. Hal esnafları ile bir araya geldiler.