Başkan Muhittin Böcek 29 Ekim bayram mesajı

Ata’mızın “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir” diyerek kurduğu ve “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’imiz 100 yaşında. Devamı haberimizde...

Başkan Muhittin Böcek 29 Ekim bayram mesajı


BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Değerli Antalyalılar,
Sevgili hemşehrilerim,

Ata’mızın “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir” diyerek kurduğu ve “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’imiz 100 yaşında. Ata’mızın bizlere armağan ettiği en büyük bayramımızı kutluyor olmanın onurunu, gururunu, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Milletçe sahip olduğumuz tüm kazanımlarımızı borçlu olduğumuz CUMHURİYET’İMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN.

Yüce Türk Milleti olarak bu mutlu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, istiklal ve istikbal uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi
saygıyla, sevgiyle, rahmetle, özlem ve minnetle anıyorum. Kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürk’ün liderliğinde, Türk Ordusu’nun ve Türk Milleti’nin tarihe altın harflerle yazılan eşsiz ve destansı bir mücadele ile kazandığı bağımsızlığı, Cumhuriyet idaresi ile taçlanmıştır. Attığı her adımda milletini düşünen ve milletinden güç alan Atatürk, Cumhuriyeti de millet egemenliğine emanet etmiştir.

Uçurumun kenarında yıkık bir ülkeden, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni bir vatan, yeni bir toplum, yeni bir devlet kuran Atatürk, yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine taşımak için sayısız devrimler yaparak, Türk insanının eğitimden, bilime, sanattan spora her alanda söz sahibi olmasının önünü açmıştır. Cumhuriyet bu devrimler ile daha da güçlenmiş, bugünlere gelmiştir.

İşte bu yüzdendir ki Türk Milleti’nin vatan sevgisinin, bağımsızlık tutkusunun en büyük sembolü olan Cumhuriyet imkansıza inanmaktır. Korkusuzluğun, cesaretin ve özgürlüğün adıdır Cumhuriyet. Tarihten silinmek istenen bir milletin tüm dünyaya verdiği en güzel cevaptır Cumhuriyet. Çocuklarımızın yüzündeki gülücük, gençlerimizin gözlerindeki umut, kalplerimizde sonsuza kadar sürecek bir sevdanın adıdır Cumhuriyet.

Sevgili gençler,
Değerli çocuklar,

Sizler bizim umudumuz, yarınlarımız, geleceğimizsiniz.

Ata’mız en iyi biçimde koruyup kollayacağınıza inandığı için Cumhuriyet'i sizlere emanet etti. Attığınız her adımda Ata’mızın izinden gideceğinize, Cumhuriyetimize, Atatürk’ün devrim ve ilkelerine sahip çıkacağınıza eminim. Geleceğin aydınlığına sizlerle kavuşacağız. Cumhuriyetimiz sizlerle yükselecek ve yaşayacak. Cumhuriyeti yaşamanın ve yaşatmanın en güzel yolunun, çalışmak, üretmek, daima en iyisini başarmak olduğunu unutmayınız. Bu yolda karşınıza çıkacak zorluklar sizleri asla yıldırmasın. Ata’mızın Gençliğe Hitabesinde söylediği sözleri asla ama asla aklınızdan çıkarmayınız. Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa ediniz.


Bugün, çevremizdeki coğrafyada ve dünyada yaşanılan olayları dikkatle incelediğimizde, Atatürk'ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözünü çok daha iyi anlıyoruz. Yüzyıl öncesinden bile bugünleri görebilecek bir vizyona sahip olan Ata’mızın bu sözünden hareketle bizlere düşen görev Ata’mızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, barış ve özgürlük içerisinde Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ileri hep daha ileri taşımaktır.

Askeri dehasıyla, cesaretiyle her türlü zorluğa göğüs geren, yılmayan, ulusuna önderlik eden Atatürk’ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek kurduğu Cumhuriyetimize dün olduğu gibi bugün, yarın ve daima sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına ilk günkü heyecanla, 100 yılın deneyimiyle daha da güçlü yürüyoruz. Asırlık Cumhuriyetimizi Ata’mızın açtığı yoldan ayrılmadan nice yüzyıllara gururla taşıyoruz.

DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA….YAŞASIN CUMHURİYET !

Sevgiyle kalın, Cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın.

Muhittin BÖCEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Antalya

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Antalya Büyükşehir Belediye’sinin bu yıl 13’ncüsünü gerçekleştirdiği Antalya Kitap Fuarı törenle kapılarını açtı. Devamı haberimizde..

Antalya'da Atatürk ölümünün 85. yılında “Son Balo” ile anılacak
Antalya

Antalya'da Atatürk ölümünün 85. yılında “Son Balo” ile anılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ölümünün 85. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü “Son Balo” ile anacak. Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki Türk Sanat Müziği İcra Heyeti’nin gerçekleştireceği Atatürk’ü Anma Konserinde son baloda çalınan şarkılar seslendirilecek. Devamı haberimizde

Elmalı doğalgaza kavuştu
Elmalı

Elmalı doğalgaza kavuştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Enerya Ahlat Doğalgaz Dağıtım şirketine verdiği altyapı desteği ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu. Devamı haberimizde...

Başkan Böcek’e dünya rekortmeni Şahika Ercümen’den ziyaret
Antalya

Başkan Böcek’e dünya rekortmeni Şahika Ercümen’den ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gösteri dalışı yapacak dünya rekortmeni Milli sporcu Şahika Ercümen’i makamında ağırladı. Devamı haberimizde...

Başkan Böcek’ten personeline 100. Yıl ikramiyesi
Antalya

Başkan Böcek’ten personeline 100. Yıl ikramiyesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in kuruluşun 100’üncü yılında personelini “100. Yıl” ikramiyesi ile sevindirdi. Başkan Böcek, Büyükşehir ve ASAT çalışanlarına 2023 TL Cumhuriyet ikramiyesi verdiklerinin müjdesini verdi. Devamı haberimizde...

Antalya CHP İl Başkanı Seçildi İşte Yeni Başkan Nail Kamacı
Muratpaşa

Antalya CHP İl Başkanı Seçildi İşte Yeni Başkan Nail Kamacı

Antalya CHP İl Başkanı kim oldu CHP Antalya İl Başkanlığı için Mevcut Başkan Nuri Cengiz ile 22 Dönem Milletvekili Nail Kamacı başkanlık için yarıştı.