Elmalı

Elmalı doğalgaza kavuştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Enerya Ahlat Doğalgaz Dağıtım şirketine verdiği altyapı desteği ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu. Devamı haberimizde...

Elmalı doğalgaza kavuştu

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Enerya Ahlat Doğalgaz Dağıtım şirketine verdiği altyapı desteği ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu. Elmalı’nın doğal gaza kavuşan yedinci ilçe olduğunu belirten Başkan Böcek, “2024 yılında da Alanya ve Gazipaşa’dayız” dedi.

Elmalı’da Karyağdı Mahallesi Yeni Atatürk Parkı’nda gerçekleşen doğalgaz verme törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk. Enerya Ahlat Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Başkan Muhittin Böcek, vatandaşın yararına olacak, refah arttıracak proje ve hizmetlere hep öncelik verdiklerini belirterek, “Siyasi beklentileri bir kenara bırakarak Elmalı’mızı doğalgaz ile hızlı bir şekilde kavuşturmak, vatandaşlarımızı rahat ettirmek adına girişimlerimizi yaptık. Enerya şirketine desteklerimizi sunduk. Normalde büyükşehir belediyeleri altyapı katılımı alır. Büyükşehir Meclisi’nden oybirliğiyle geçirerek, Enerya’dan bu parayı almıyoruz. Vatandaşın lehine çalışmalara hep destek oluyoruz. Hayırlı olsun” dedi.


ELMALI YEDİNCİ İLÇE OLDU


Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu, Korkuteli’nin ardından Elmalı’nın doğal gaza kavuşan yedinci ilçe olduğunu aktaran Başkan Böcek, Elmalı’da 3 bin konuta doğal gaz verileceğini belirtti. Başkan Böcek, 2024 yılında da doğuda Alanya ve Gazipaşa’nın doğal gaza kavuşacağını söyledi.


BAŞKAN BÖCEK’İN DESTEĞİYLE 4 YIL ÖNCE GELDİ

Elmalı’ya doğalgaz alt yapısının 2027’de getirilmesinin planlandığına dikkat çeken Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk “ Muhittin Böcek Başkanımız ile en büyük hayallerimizden birisi Elmalı’yı doğalgaz ile buluşturmaktı. Elmalı için 2027 tarihinde alt yapının gelebileceği planlanıyordu. Muhittin Böcek Başkanımızın gayretleri ve alt yapı destekleriyle bu süreyi bu günlere çektik. Vatandaşlarımızın yoğun abonelik başvuruları da bizleri son derece mutlu etti. Ayrıca doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı ana cadde ve sokaklarımızın yenilenmesini de hızlı bir şekilde yapıyoruz. Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.


İLK ATEŞ YAKILDI


Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk. Enerya Ahlat Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, konuşmaların ardından ilk doğal gazı yaktı.


ASFALT DENETİMİ


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elmalı’nın Yenimahalle ve Karyağdı mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarını da denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Böcek, asfalt ekibine kolaylıklar diledi. Başkan Böcek, “Antalya'mızın tüm ilçelerinde vatandaşımızın huzuru ve refahı için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Antalya

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Antalya Büyükşehir Belediye’sinin bu yıl 13’ncüsünü gerçekleştirdiği Antalya Kitap Fuarı törenle kapılarını açtı. Devamı haberimizde..

Antalya'da Atatürk ölümünün 85. yılında “Son Balo” ile anılacak
Antalya

Antalya'da Atatürk ölümünün 85. yılında “Son Balo” ile anılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ölümünün 85. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü “Son Balo” ile anacak. Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki Türk Sanat Müziği İcra Heyeti’nin gerçekleştireceği Atatürk’ü Anma Konserinde son baloda çalınan şarkılar seslendirilecek. Devamı haberimizde

Başkan Böcek’e dünya rekortmeni Şahika Ercümen’den ziyaret
Antalya

Başkan Böcek’e dünya rekortmeni Şahika Ercümen’den ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gösteri dalışı yapacak dünya rekortmeni Milli sporcu Şahika Ercümen’i makamında ağırladı. Devamı haberimizde...

Başkan Böcek’ten personeline 100. Yıl ikramiyesi
Antalya

Başkan Böcek’ten personeline 100. Yıl ikramiyesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in kuruluşun 100’üncü yılında personelini “100. Yıl” ikramiyesi ile sevindirdi. Başkan Böcek, Büyükşehir ve ASAT çalışanlarına 2023 TL Cumhuriyet ikramiyesi verdiklerinin müjdesini verdi. Devamı haberimizde...

Başkan Muhittin Böcek 29 Ekim bayram mesajı
Antalya

Başkan Muhittin Böcek 29 Ekim bayram mesajı

Ata’mızın “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir” diyerek kurduğu ve “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’imiz 100 yaşında. Devamı haberimizde...

Antalya CHP İl Başkanı Seçildi İşte Yeni Başkan Nail Kamacı
Muratpaşa

Antalya CHP İl Başkanı Seçildi İşte Yeni Başkan Nail Kamacı

Antalya CHP İl Başkanı kim oldu CHP Antalya İl Başkanlığı için Mevcut Başkan Nuri Cengiz ile 22 Dönem Milletvekili Nail Kamacı başkanlık için yarıştı.