Konyaaltı

Konyaaltı’nda nefesleri kesen yarışma

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 8 ülkeden 400 sporcunun katılacağı ‘‘Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race’’ yüzme yarışı yarın saat 09.00’da başlayıp, gün boyu kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Devamı haberimizde....

Konyaaltı’nda nefesleri kesen yarışma

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 8 ülkeden 400 sporcunun katılacağı ‘‘Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race’’ yüzme yarışı yarın saat 09.00’da başlayıp, gün boyu kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Yarışlara Manş Denizi’ni en hızlı geçen kadın yüzücü Bengisu Avcı da katılacak. Konyaaltı Belediyesi, geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği “Uluslararası An Aqua Swimming Race” yüzme yarışının ikincisini düzenliyor. 25 Kasım Cumartesi (yarın) Konyaaltı Belediyesi önünden startı verilecek yarışta 8 ülkeden 400 sporcu mücadele edecek. Etkinlik programına göre, saat 09.00’da 1500 metre yarışının, 09:10’da ise 3000 ve 4500 metre yarışının startı verilecek. 09.00 ve 09.10’da başlayan yarışlarda dereceye giren sporcular 13.30’da düzenlenecek ödül töreniyle ödüllerini alacak. Saat 18.00’de düzenlenecek gece etabıyla etkinlik sona erecek.


GÖRSEL ŞÖLEN OLUŞACAK


Saat 18.00 itibariyle başlayacak gece yarışı etabında görsel bir şölen oluşturulacağı bildirildi. Sporcuların üzerinde yer alan ışıklı balonlar gece karanlığında bir ışık resitali sunarken, öte yandan da sporcuların can güvenlikleri için bir önlem olarak yarışmada yerini alacak. Yarışların oldukça heyecanlı geçeceğini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, tüm vatandaşları bu renkli yarışları izlemeye davet etti.


MANŞ’I GEÇEN KADIN YÜZÜCÜ


Yarışmada ayrıca, İngiltere ve Fransa’yı ayıran Manş Denizi’ni yüzerek en hızlı geçen ilk kadın sporcu olan Bengisu Avcı da yer alacak. Ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, 2011'de Açık Su Milli Takımı'na girerek, Türkiye'yi birçok uluslararası yarışmada temsil etti. Avcı, 3 Ağustos 2018'de İngiltere ve Fransa arasındaki 36 kilometrelik Manş Denizi etabını 11 saat 29 dakika ile geçerek daha önce 1979'da aynı etabı 15 saat 47 dakikada yüzen ilk Türk kadını olan Nesrin Olgun Arslan'ın derecesini geride bıraktı. Başarılı sporcu, 5 Eylül 2022'de ise ABD'de Catalina Adası ile Los Angeles'i bağlayan 34 kilometrelik Catalina Kanalı'nı 12 saatte geçmeyi başardı ve Catalina Kanalı'nı solo olarak aşan ilk Türk kadını unvanını da elde etti.

 

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Konyaaltın'da yüzme yarışı bu yıl daha heyecanlı
Konyaaltı

Konyaaltın'da yüzme yarışı bu yıl daha heyecanlı

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan “Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race” yüzme yarışında nefesler tutulacak. Devamı haberimizde...

Dr. Sıdıka Birgül Tezcan, Korkuteli İlçe sağlık müdürü olarak atandı.
Korkuteli

Dr. Sıdıka Birgül Tezcan, Korkuteli İlçe sağlık müdürü olarak atandı.

Korkuteli İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev değişimi yaşandı. Korkuteli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oya Dirican’ın Antalya’ya atanmasıyla haberin devamı için

Başkan Böcek  Projelerini tanıttı
Antalya

Başkan Böcek Projelerini tanıttı

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla proje tanıtım toplantısında bir araya geldi. 77 projeyle yola çıktıklarını, 182 proje tamamladıklarını söyleyen Başkan Böcek, 132 yeni projenin de tanıtımını yaptı.

Başkan Hakan Tütüncü Antalya Mitinginde konuştu
Antalya

Başkan Hakan Tütüncü Antalya Mitinginde konuştu

Antalya mitinginde konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti belediyesinin iktidarda olduğu yıllar, Antalya’nın en güzel yıllarıydı. Hizmet yıllarıydı. Maalesef son 5 yıl, Antalya’nın kayıp yılları oldu. Biz, Antalya’nın altın çağını başlatmaya hazırız.”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da
Antalya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da Erdoğan, partisinin Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen Antalya mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Korkuteli CHP Saniye Caran Başkanlığında Belediye meclis üyeleri  beelli oldu
Korkuteli

Korkuteli CHP Saniye Caran Başkanlığında Belediye meclis üyeleri beelli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli Belediye Başkan Adayı Saniye Caran’ın Meclis Listesi belli oldu. İŞTE MERAKLA BEKLENEN O LİSTE: